Franciszek pobłogosławił pusty Plac św. Piotra

To zdjęcie, podawane przez watykanistów, trzeba zobaczyć. Papież Franciszek błogosławi pusty plac św. Piotra, zwykle wypełniony pielgrzymami i turystami, dziś z powodu epidemii koronawirusa kompletnie zamknięty.

Po odprawionej dziś w bibliotece Pałacu Apostolskiego modlitwie papież Franciszek przeszedł do okna, z którego zwykle pozdrawia pielgrzymów, aby pobłogosławić ich na odległość. Zwłaszcza tych, zgromadzonych przed laptopami i komputerami, aby uczestniczyć w transmisji wideo. Widok papieża, błogosławiącego w niedzielne południe kompletnie pusty Plac św. Piotra w Watykanie może być jednym z symboli niezwykłości czasu pandemii koronawirusa w Europie. 

Z powodu pandemii Tylko we Włoszech zmarło już 1441 osób, w tym kilku księży. Tylko w diecezji Bergamo w minionym tygodniu zmarło 7 kapłanów. – „W naszej diecezji jest wielu kapłanów i liczni narazili swoje zdrowie, a nawet życie, by być blisko swojej wspólnoty. Zatem ich choroba jest wyraźnym znakiem bliskości, bolesnym znakiem bliskości i udziału w cierpieniu” – mówi biskup diecezjalny Francesco Beschi, nie kryjąc swego wielkiego smutku. 

? ŚLEDŹ NASZĄ RELACJĘ LIVE: Wiara w czasie epidemii

ad, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę