Nasze projekty

Franciszek: bardziej niż kiedykolwiek świat potrzebuje opieki Maryi

Papież Franciszek skierował krótkie przesłanie do 20 tysięcy uczestników narodowej pielgrzymki do Lourdes.

Fot. Beyond Faith CR,Mario López R./Cathopic

20 tysięcy osób, uczestników narodowej pielgrzymki, wzięło udział w mszy świętej w sanktuarium maryjnym w Lourdes w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 165 lat po objawieniach w grocie Massabielle i po 150 odsłonach narodowej pielgrzymki, Lourdes wciąż wyraża powołanie do nadziei – zaznaczył arcybiskup Paryża, Laurent Ulrich i podkreślił potrzebę odnowy duchowej w swojej ojczyźnie.

Do uczestników 150 Francuskiej Pielgrzymki Narodowej krótkie przesłanie skierował również papież Franciszek, które odczytał w czasie mszy dyrektor pielgrzymki ks. Vincent Cabanac.

Dlatego cieszę się, że zgodnie z tą długą tradycją kultu i pobożności, wielu z was, tu i wszędzie w katedrach oraz parafiach Francji, modli się do Matki Bożej z najwyższą synowską ufnością – z ufnością, która nie zawodzi. Zachęcam duszpasterzy, aby nieustannie pielęgnowali i umacniali miłość oraz czułość, jaką wierni czują do swojej umiłowanej Patronki, w szczególności poprzez rozwijanie i odkrywanie na nowo aktów pobożności ludowej, takich jak te piękne procesje 15 sierpnia stanowiące tradycję w waszym kraju od prawie 400 lat.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Adamek poszedł na pielgrzymkę. „Mogły być Bahamy i hotel 5-gwiazdkowy, ale wybraliśmy inaczej”

Bardziej niż kiedykolwiek świat, a w szczególności Francja, która została Jej uroczyście poświęcona tak, że nie sposób tego wymazać, potrzebuje opieki Maryi w obliczu trudności, trosk i wyzwań współczesności. Zwróćmy się więc zdecydowanie ku Niej, ponieważ Ona jest naszą Matką, a my jesteśmy Jej dziećmi – napisał Franciszek.

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę