Nasze projekty

Edynburg: ksiądz został napadnięty podczas modlitwy w kościele

Nieznany sprawca zaatakował księdza, który modlił się samotnie w archikatedrze w Edynburgu. Po odparciu przez duchownego kilku ciosów, napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia.

fot. Andreas Schalk, Flickr

Według komunikatu wydanego przez archidiecezję edynburską, 35-letni ksiądz został napadnięty podczas samotnej modlitwy porannej w archikatedrze NMP Wniebowziętej. Kiedy sprawca upewnił się, że napadł na księdza, usiłował uderzyć go w głowę butelką. Po odparciu przez duchownego kilku ciosów, napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia. Kapłan uniknął obrażeń, a przestępcy poszukuje policja.

Prawie połowa ataków w ostatnich latach dotyczyła katolików

Jak wynika z raportu szkockiego rządu, katolicy, którzy stanowią mniejszość populacji tego kraju, w ostatnich latach byli nieproporcjonalnie często celem przestępstw na tle religijnym. W latach 2017 i 2018 blisko połowa z 642 odnotowanych w Szkocji ataków, dotyczyła właśnie katolików. Ponadto, według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w roku 2019 na całym kontynencie europejskim dokonano ponad 500 przestępstw z nienawiści do wiary w stosunku do chrześcijan.

Według wstępnych zapowiedzi w listopadzie, Szkocję odwiedzi papież Franciszek w związku z konferencją klimatyczną ONZ w Glasgow.

Reklama
Reklama

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę