Dzieci w ukraińskich schronach. Tak wygląda ich dzieciństwo

Wojna wywróciła życie tysięcy Ukraińców do góry nogami. Wśród nich są także dzieci, którym z dnia na dzień przeniesiono dzieciństwo z kolorowych przedszkoli czy szkół do ciemnych schronów. W sieci pojawiło się kilka nagrań obrazujących jak wygląda dzieciństwo w obliczach wojny.

FOT. DUDINSKI_DENIS/INSTAGRAM.COM

Inwazja rosyjskich wojsk na Ukrainę trwa już ponad miesiąc. Wywróciła życie tysięcy Ukraińców do góry nogami. Wśród nich są także dzieci, którym z dnia na dzień przeniesiono dzieciństwo z kolorowych przedszkoli czy szkół do ciemnych schronów.

Choć wojna to ogromna trauma, która już na zawsze odciśnie piętno na życiu najmłodszych, dzieci nadal są dziećmi. W sieci pojawiło się kilka nagrań, na których widzimy jak najmłodsi spędzają czas w ukraińskich schronach.

To malują ukraińskie dzieci na ścianach schronu w Mariupolu. Spędzają tam 24 godziny na dobę. Ich dom został zbombardowany – napisał na swoim Instagramie dziennikarz Biełsatu, publikując zdjęcia pokazujące jak teraz wyglądają ściany jednego ze schronów, w którym przebywają dzieci.

Reklama
Reklama

Wśród schronów dla mieszkańców Charkowa są przede wszystkim stacje metra. Na zdjęciach opublikowanych na Twitterze przez Biełsat można zobaczyć jak dzieci ubarwiły ściany stacji.

Na innym nagraniu krążącym w internecie można zobaczyć jak dziewczynki organizują sobie czas w schronie. Bawią się na schodach metra, a podjazd dla wózków wykorzystują jako zjeżdżalnię.

Dzieciństwo w kijowskim metrze, które mieszkańcy stolicy Ukrainy wykorzystują jako schron przeciwbombowy – napisano w komentarzu do nagrania.

pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę