Nasze projekty

Dwulatek stracił w strzelaninie w USA oboje rodziców. „Został wyciągnięty spod swojego ojca”

Dwuletni Aiden w poniedziałek podczas strzelaniny na paradzie w Highland Park na przedmieściach Chicago stracił oboje rodziców. Sam przeżył tylko dlatego, że ojciec osłonił go własnym ciałem. "Zapytał mnie czy mamusia i tatuś przyjdą niedługo. On nie rozumie, co się stało" - relacjonował amerykańskim mediom dziadek chłopca.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Nienke Burgers/unsplash.com

W poniedziałek, 4 lipca z okazji Święta Niepodległości w całych Stanach Zjednoczonych odbywały się liczne spotkania, parady czy festyny. Jest to jedno z najważniejszych i najweselszych świąt dla amerykanów.

Niestety w czasie jednej z parad w Highland Park na przedmieściach Chicago doszło do strzelaniny. Sprawcą okazał się 21-latek, który do zgromadzonych na pardzie strzelał z dachu jednego z pobliskich budynków. Zginęło 7 osób, a 46 zostało rannych.

Wśród zabitych osób podczas strzelaniny znaleźli się 37-letni Kevin McCarthy i jego 35-letnia żona Irina. Małżeństwo na paradę przyszło razem ze swoim dwuletnim synem – Aidenem. Gdy doszło do ataku, ojciec zasłonił chłopca swoim własnym ciałem. Prawdopodobnie tylko dlatego dwulatkowi udało się przeżyć.

Reklama

Został wyciągnięty spod swojego ojca, który jeszcze krwawił – przekazał dziadek chłopca Michael Levberg w rozmowie Chicago Sun-Times. Oni kochali swojego syna. Planowali mieć jeszcze jedno dziecko – dodał. 

Zapytał mnie czy mamusia i tatuś przyjdą niedługo. On nie rozumie, co się stało – powiedział w rozmowie z dziennikarzami dziadek chłopca, który się nim teraz opiekuje.

Reklama

We wtorek założono zbiórkę, która ma wesprzeć osieroconego chłopca. Do tej pory zebrano ponad dwa miliony złotych. Aiden będzie pod opieką kochającej go rodziny. Ale czeka go długa droga nim odnajdzie równowagę, by iść przez życie jako sierota. Jest otoczony przez przyjaciół i dalszą rodzinę, którzy przyjmą go z miłością i zrobią wszystko, by nie zabrakło mu niczego, gdy będzie dorastał – informują organizatorzy zbiórki.

pa, polsatnews.pl, tvn24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę