Nasze projekty

Dziś rozpocznie się doba modlitwy o pokój na Ukrainie

Do usilnej modlitwy o pokój wezwali wiernych zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk, przewodniczący Konferencji Episkopatu łacińskiego Ukrainy, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki i ordynariusz greckokatolickiej eparchii (diecezji) mukaczewskiej sui iuris bp Milan Šášik

Pod koniec listopada w Brzuchowicach k. Lwowa hierarchowie uczestniczyli we wspólnych rekolekcjach i w spotkaniu biskupów katolickich dwóch obrządków. Jednym z owoców tego wydarzenia stał się ich apel do wszystkich katolików tego kraju.

„Czwarty rok z rzędu toczy się wojna przeciwko naszej Ojczyźnie – napisali ukraińscy hierarchowie katoliccy. – Codziennie wierzący lud Ukrainy składa na ołtarzu wszechmogącego Pana łzy i ból narodu, błagając Pana, by uwolnił go od napastników, chronił i pomógł cierpiącym, wieczny odpoczynek raczyć dał zabitym. Z serc milionów naszych rodaków rozlega się do nieba krzyk-prośba o Boże miłosierdzie i długo oczekiwany pokój”.

Biskupi zaznaczyli, że w okresie przygotowań do uroczystości Narodzenia Pana Jezusa – Księcia Pokoju ponownie wzywają do żarliwych modlitw o pokój w każdej wspólnocie kościelnej, zgodnie z dotychczasową praktyką, którą są: modlitwa o Miłosierdzie Boże o 15.00 lub codzienna modlitwa o pokój o 21.00, połączona z postem i odpowiednimi intencjami modlitewnymi. Skierowali również wezwanie do przełożonych sanktuariów, ażeby wprowadzili tam regularne czuwania modlitewne o pokój na Ukrainie.

Reklama
Reklama

„Nasza wytrwałość i wierność w modlitwie niech będzie odpowiedzią na poświęcenie i ofiarę naszych obrońców, jak również źródłem nadziei dla wszystkich ludzi cierpiących na Ukrainie na skutek działań wojennych” – wezwali biskupi katoliccy Ukrainy.

W celu szczególnie intensywnego błagania niebios wezwali duszpasterzy, przełożonych wspólnot życia konsekrowanego oraz liderów grup modlitewnych, by poprowadzili dobę usilnych modlitw o pokój – od godz. 21.00 7 grudnia do godz. 21.00 8 grudnia.

 

Reklama
Reklama

Zachęcili, by w jedności duchowej ze słynną Orantką – Matką Boską z uniesionymi dłońmi – symbolem Kijowa, a także w stulecie objawień fatimskich, jednym sercem i jednymi ustami wznieść modlitwę do nieba, z mocną wiarą, że dla Boga nie ma nic niemożliwego oraz z nadzieją, że Pan da siłę ludowi swojemu, pobłogosławi i obdarzy go pokojem.

Reklama

 


kcz (KAI Lwów) / Lwów

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite