Czy papież pojedzie na Ukrainę? „Wizyta powinna się odbyć jak najszybciej”

Zdaniem ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza, papież ma "wielkie duchowe pragnienie odbycia" podróży na Ukrainę, ale nie padło w tej sprawie żadne zobowiązanie.

fot. Andrii Yurash @AndriiYurash/Twitter

Ujawnił, że w czasie rozmowy z papieżem omówiono sprawę jego podróży na Ukrainę. Przedstawiłem dodatkowe argumenty wyjaśniające dlaczego ta wizyta powinna się odbyć jak najszybciej, w obecnych okolicznościach – przyznał dyplomata.

Wyraził też przekonanie, że „gdy Rosja zrozumie, że papież pojedzie na Ukrainę, na pewno zaprzestanie bombardowań, przynajmniej w środkowej i północnej części” kraju.

Jego zdaniem papież ma „wielkie duchowe pragnienie” odbycia tej podróży, ale nie padło w tej sprawie żadne zobowiązanie z jego strony.

Reklama
Reklama

Jurasz powiedział również, że Rosja wywiera naciski na Watykan, aby papież nie jechał na Ukrainę, ale nie wskazał źródła tej informacji.

Coraz bardziej jest dla wszystkich zrozumiałe, również dla papieża, że pozytywna odpowiedź na wyzwanie, jakim jest odwiedzenie Ukrainy stała się coraz ważniejsza z punktu widzenia pomocy Ukrainie – wyjaśnił ambasador przy Stolicy Apostolskiej.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę