Nasze projekty

Cud eucharystyczny w USA?

Administrator apostolski amerykańskiej diecezji Salt Lake City prał. Colin Bircumshaw powołał specjalną komisję do zbadania przypadku hostii konsekrowanej, na której pojawiły się czerwone plamy, podobne do koloru krwi

„Jakikolwiek będzie wynik badania, możemy wykorzystać ten czas [pracy komisji – KAI] do odnowy swej wiary i kultu tej największej tajemnicy, jaką jest rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa w każdej Eucharystii” – powiedział przewodniczący komisji ks. prał. Francis Mannion.

Do wydarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w parafii św. Franciszka Ksawerego w mieście Kearns w tym stanie. Według jednego z portali konsekrowaną hostię wzięło dziecko, które nie przystąpiło jeszcze do I komunii świętej. Wówczas jeden z członków rodziny zabrał mu ją i przekazał miejscowemu kapłanowi, pragnąc załagodzić zdarzenie. Ksiądz włożył hostię do wody, aby całkowicie się rozpuściła (jak się to robi w sytuacjach, gdy np. spadnie ona na ziemię, aby nie dopuścić do jej profanacji), co powinno nastąpić bardzo szybko.

Reklama
Reklama

Tymczasem hostia nie tylko nie rozpuściła się, ale po trzech dniach pojawiły się na niej czerwone plamy, podobne do koloru krwi, a wieść o tym błyskawicznie rozniosła się po okolicy, ściągając do kościoła wielu wiernych, chcących z bliska ujrzeć niezwykłe zjawisko i uczcić je. Administrator apostolski diecezji (od 27 kwietnia br. nie ma ona biskupa, gdyż dotychczasowy jej pasterz bp John Charles Wester został w tym dniu mianowany arcybiskupem Santa Fe w Nowym Meksyku) podjął się strzeżenia hostii i powołał wspomnianą komisję w celu ustalenia, czy chodzi o cud eucharystyczny. W skład tego grona wchodzą dwaj kapłani, jeden świecki i profesor neurobiologii.

Reklama
Reklama

„Prace komitetu postępują naprzód, a ich wyniki zostaną ogłoszone publicznie” – zapewniła kuria diecezjalna. Poinformowano ponadto, że badana hostia znajduje się obecnie pod kontrolą administratora diecezji, dodając jednocześnie, że – wbrew krążącym pogłoskom – jak na razie nie planuje się wystawienia jej publicznie lub adoracji.

Salt Lake City i stan Utah, którego miasto to jest stolicą, jest głównym ośrodkiem mormonów w Stanach Zjednoczonych i światowym centrum tego wyznania – katolicy stanowią tam jedynie nieco ponad 10 proc. mieszkańców tego stanu.

Reklama

kg (KAI/Gaudium Press) / Salt Lake City

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite