Chile: Młodzi ludzie odbudowują kościół spalony w czasie protestów

Młodzi katolicy z Chile rozpoczęli odbudowę kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Santiago. Świątynia spłonęła podczas zamieszek, do jakich doszło w czasie antyrządowych manifestacji w stolicy w październiku 2020 r. W czasie protestów ich uczestnicy dopuścili się licznych aktów wandalizmu wobec mienia publicznego i prywatnego, w tym kilku obiektów sakralnych.

Fot: Cathopic/Kiki Garcia

Według władz archidiecezji Santiago de Chile, rozpoczęte działania służą odbudowie sal katechetycznych i wnętrza zdewastowanej świątyni. Główne prace wykonują uczniowie szkół zawodowych o profilu budowlanym i remontowym.

Władze kościelne oceniają, iż pełna renowacja kościoła, znajdującego się na liście dziedzictwa narodowego Chile, może potrwać nawet kilka lat. Projekt jego odbudowy realizowany jest głównie ze środków pochodzących ze zbiórek na rzecz organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKW). Inicjatywa odbywa się w ramach akcji o nazwie “Sursum Corda”.

Biskup pomocniczy Santiago de Chile Alberto Ricardo Lorenzelli Rossi SDB wskazał na symboliczny charakter tych działań na rzecz odbudowy zniszczonego Kościoła. To dobrze, że poza niewielką grupą młodych, która się buntuje, jest też wielu młodzieży, która służy swoim braciom, głosząc (…) miłość i przebaczenie – podsumował pochodzący z Argentyny 65-letni hierarcha.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę