Bangladesz: postrzelono włoskiego misjonarza

Włoski misjonarz ks. Piero Parolari został postrzelony 18 listopada ok. godz. 8 rano w mieście Dinajpur na północy Bangladeszu. Poinformował o tym włoską agencję misyjną MISNA miejscowy biskup Sebastian Tudu, dodając, że kapłan jest przytomny i natychmiast trafił do szpitala

Biskup oznajmił, że do kapłana, będącego członkiem Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych (PIME), strzelało trzech uzbrojonych mężczyzn, którzy przyjechali tam i szybko odjechali na motocyklu. Ks. Piero, który jest także lekarzem i pracuje w Bangladeszu od 1985, podjechał właśnie na rowerze do szpitala należącego do PIME, aby odwiedzić pacjentów i właśnie wtedy kilku uzbrojonych mężczyzn pobiło go i oddało strzały w jego kierunku. Według biskupa, misjonarza dosięgły dwie kule, które raniły go w głowę i w oczy.

„To na razie wszystko, co wiemy na temat okoliczności całego zdarzenia” – dodał hierarcha. Zapowiedział również, że w ciągu najbliższych godzin ranny zostanie przewieziony śmigłowcem do stolicy kraju – Dhaki „w celu podjęcia właściwych działań lekarskich”.

Reklama

Choć dotychczas do zamachu nie przyznała się żadna grupa terrorystyczna, to jednak całe zdarzenie wpisuje się w panujący już od dawna w kraju klimat agresji i bezprawia, którego ofiarami padło już do tej pory wiele osób. Niespełna dwa miesiące temu ekstremiści, związani z tzw. Państwem Islamskim (IS), zamordowali innego Włocha – pracownika służby zdrowia Cesare Tavellę i japońskiego specjalistę rolnego. A jednak władze Bangladeszu zaprzeczają, jakoby do ich kraju przenikały skrajne ugrupowania islamskie.

Ostatnio doszło tam do całej serii zabójstw świeckich, a nawet ateistycznych blogerów i wydawców książek o tematyce świeckiej, którzy właśnie z tego powodu zginęli z rąk fanatyków islamskich, powiązanych z al-Kaidą. Od wielu miesięcy dochodzi tam również do lokalnych, nieraz gwałtownych sporów między chrześcijanami a muzułmanami, głównie na tle własności ziemskiej, nierzadko kończących się strzelaniną. Być może również sprawę włoskiego misjonarza należy widzieć w tym kontekście jako sprawę lokalną.

Reklama

kg (KAI/MISNA/ilsismografo) / Dinajpur

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę