Atak na elektrownię atomową. Zełenski: Europa teraz powinna się obudzić

Rosjanie ostrzelali największą elektrownię atomową w Europie. Pożar, który wybuchł na miejscu został ugaszony - poinformowały władze Ukrainy. Sprawdzamy, co wydarzyło się podczas kolejnej nocy inwazji.

fot. Новая Газета/Twitter

Wołodymyr Zełenski zaapelował w czwartek wieczorem do Władmira Putina o bezpośrednie negocjacje w sprawie zawieszenia broni.

Usiądź ze mną. Tylko nie daleko na 30 metrów. Nie gryzę. Jestem normalnym człowiekiem, usiądź ze mną, porozmawiaj, czego się boisz? – pytał prezydent Ukrainy – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Ukrainy.

Putin odmawia zaprzestania ataków

„Rozmawiałem rano z prezydentem Putinem. W tym momencie odmawia on zaprzestania ataków na Ukrainę” – poinformował prezydent Francji Emmanuel Macron.

Reklama
Reklama

Ukraina poinformowała o zniszczeniu 20 pojazdów rosyjskich w Hostomelu, w pobliżu Kijowa, gdzie znajduje się baza Sił Powietrznych i lotnisko.

CNN opublikowało nagranie, na którym widać ogromne zniszczenia w Borodziance, niedaleko Kijowa.

Atak na elektrownię atomową

W nocy Rosjanie ostrzelali Zaporoską Elektrownię Atomową w Enerhodarze największą elektrownię jądrową w Europie. Na miejscu wybuch pożar, który nad ranem został ugaszony – poinformowały ukraińskie władze.

Reklama

Nocne przemówienie Zełenskiego

Europa teraz powinna się obudzić. Płonie największa elektrownia atomowa. W tej chwili rosyjskie czołgi strzelają po blokach jądrowych – powiedział Zełenski po ataku na elektrownię.

Po pożarze elektrowni nie doszło do zmian w poziomach promieniowania – przekazał ukraiński regulator Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

kh, onet.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę