Nasze projekty

Abp Szewczuk: zło jest niczym choroba i musi być potraktowane na poważnie

"Ukraina powstrzymuje dziś rosyjskie zbrodnie, aby nie szerzyły się na cały świat, ale potrzebuje sprzymierzeńców i pomocy, aby pokonać zło" – mówił w codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk.

fot. President Of Ukraine/domena publiczna/flickr.com

Kontynuując rozważania o katechizmowej kategorii grzechów cudzych, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików mówił o bezkarności, która przyczynia się do rozwoju i szerzenia zła w świecie.

Zło jest niczym choroba i musi być potraktowane na poważnie, podobnie jak niedawna pandemia. Świat musi zdać sobie sprawę z zagrożenia, które stanowi dla świata ideologia ruskiego świata – mówił abp Szewczuk.

Ukraina trwa, Ukraina walczy, choć płaci za swą wolność najwyższą cenę. Płoną miasta i wsie. Ostatniego dnia i nocy zacięte walki toczyły się w regionie ługańskim. Chociaż Rosja nie może prowadzić wojny na pełną skalę na wszystkich frontach, to jednak w niektórych regionach strumieniami leje się krew. W sposób szczególny martwimy się i modlimy się za Ługańsk i Siewierodonieck, modlimy się Sloviansk, Kramatorsk, za te miejsca, które są epicentrum rosyjskich ataków. Na linii frontu toczą się walki na pełną skalę. Region doniecki spływa krwią. Bohatersko broni się południe Ukrainy, chociaż nieprzyjaciel stara się nacierać, ostrzeliwuje – powiedział abp Szewczuk.

Reklama

„Ukraina daje świadectwo wobec całego świata, że zło można pokonać”

Ale Ukraina modli się i prosi Pana Boga o siłę do przeciwstawienia się złu. Ukraina daje świadectwo wobec całego świata, że zło można i trzeba pokonać. Ale potrzebujmy sprzymierzeńców, potrzebujemy pomocy, aby razem pokonać zło. Bo tylko razem ze wszystkimi uczciwymi ludźmi Ukraina będzie mogła przetrwać – dodał.

Robimy dziś wszystko, aby rosyjskie zbrodnie wojenne nie rozszerzyły się na cały świat. Ukraina jest awangardą tej walki, powstrzymujemy to zło. Ale świat powinien zdać sobie sprawę z niebezpieczeństwa tej pandemii ruskiego miru, pandemii zbrodni wojennych, którym nadaje się nawet religijną motywację – mówił abp Szewczuk.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę