Nasze projekty

Abp Szewczuk: Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by stanęli po stronie Ukrainy

"Bóg błogosławi tylko te działania, które chronią człowieka. Stąd niegodziwością jest uprawianie polityki, czy to kościelnej czy międzynarodowej, która chroni i wspiera interesy agresora. Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by stanęli po stronie Ukrainy" - powiedział dziś abp Światosław Szewczuk w codziennym orędziu wojennym.

fot. Anastasiia Krutota/Unsplash

Kontynuując rozważanie o katechizmowej kategorii grzechów cudzych, mówił o odpowiedzialności tych, którzy w jakikolwiek sposób wspierają rosyjską agresję, a nawet jej błogosławią.

My, chrześcijanie, wierzymy w Boga i Zbawiciela, który jest źródłem życia, który troszczy się o człowieka (…) Dlatego moralnym obowiązkiem każdego chrześcijanina jest ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci człowieka. Gdy ktoś broni czegoś innego, także tego, kto zabija, niszczy, staje się współwinny morderstwa, zbrodni, zniszczenia, czyli grzechu, nasienia śmierci. My na Ukrainie przeżywamy teraz naprawdę tragiczne chwile – bronimy życia… – podkreślił w swoim wystąpieniu abp Szewczuk.

„Dziś sumienie każdego uczciwego człowieka jest po stronie cierpiących na Ukrainie”

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zwrócił także uwagę, że w żaden sposób nie można usprawiedliwiać tego, co dzieje się na Ukrainie. Ukraińska armia broni życia i spokoju zwykłych, cywilnych ludzi. Dlatego absolutnie niedopuszczalne jest zachowanie ludzi, którzy usprawiedliwiają tych, którzy niosą śmierć, którzy błogosławią wojnę, zwłaszcza wojnę na Ukrainie, zachęcają do niej i ją promują. Pan Bóg przychodzi do nas teraz, jak zawsze, w osobie ostatnich, najsłabszych, najbardziej potrzebujących. Jezus Chrystus mówi: Co uczyniliście jednemu z moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Dziś sumienie każdego uczciwego człowieka jest po stronie cierpiących na Ukrainie – powiedział.

Reklama

Bóg błogosławi tylko te działania, które chronią człowieka. Stąd niegodziwością jest uprawianie polityki, czy to kościelnej czy międzynarodowej, która chroni i wspiera interesy agresora. Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by stanęli po stronie Ukrainy. Nie ma trzeciej opcji: albo chroni się człowieka i jego życie, albo mordercę, agresora i to, co przynosi, czyli śmierć. Dziś proszę wszystkich, którzy mnie słuchają, do dokonania właściwego wyboru. Chrystus mówi: Wybierz życie! – wskazał abp Szewczuk.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę