Abp Szewczuk: to bestialstwo musi wyjść na światło dzienne

"Docierają do nas informacje, że w rosyjskiej niewoli nasi żołnierze doświadczają różnego rodzaju przemocy, także tortur. To bestialstwo musi wyjść na światło dzienne i zostać potępione jako zbrodnie przeciwko ludzkości i pogwałcenie zasad prowadzenia wojny" - powiedział zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

fot. David Peinado/pexels.com

Abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik ukraińskich grekokatolików w swoim codziennym przesłaniu wojennym nawiązał do kolejnego uczynku miłosierdzia wobec ciała, którym jest obowiązek pocieszania więźniów. Zapewnił o swojej modlitwie za wszystkich żołnierzy, przebywających w rosyjskiej niewoli.

„To bestialstwo musi wyjść na światło dzienne”

Staramy się otoczyć opieką duszpasterską wszystkich więźniów, którzy przebywają na terytorium Ukrainy. Jednak szczególnie modlimy się za tych, którzy dostali się do rosyjskiej niewoli. Modlimy się za uwięzionych w swoich domach, którzy boją się z nich wyjść z obawy przed brutalnością wroga. Docierają do nas informacje, że w rosyjskiej niewoli nasi żołnierze doświadczają różnego rodzaju przemocy, także tortur. To bestialstwo musi wyjść na światło dzienne i zostać potępione jako zbrodnie przeciwko ludzkości i pogwałcenie zasad prowadzenia wojny powiedział abp Światosław Szewczuk.

Modlimy się za pojmanych, o których słuch zaginął, między innymi za jeńców wziętych do niewoli po zdobyciu przez Rosjan elektrowni atomowej w Czarnobylu, za ich rodziny i dzieci. Pamiętamy o bohaterskich obrońcach Mariupola. Prosimy Boga o ich ocalenie, a społeczność międzynarodową o pomoc w tej sprawie. Wczoraj żony obrońców Mariupola miały okazję spotkać się z Papieżem Franciszkiem, przekazać mu cały ból, jakiego doświadczają, a także modlić się razem z nim za uwięzionych w Mariupolu – dodał.

Reklama
Reklama

pa, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę