Abp Szewczuk: prosimy Boga, aby udał się do podziemi Azowstal i uratował nasz lud od piekła

"Ratuj kobiety i dzieci, które naprawdę są w piekle i czekają na Twoją wyzwalającą, życiodajną rękę" - powiedział abp Światosław Szewczuk, wzywając Boga do ratowania braci i sióstr zablokowanych przez rosyjskich okupantów w hucie Azowstal w Mariupolu.

fot. Twitter

W tym świętym dniu, w Wielką Sobotę, szczególnie myślimy i troszczymy się o tych, którzy naprawdę są w piekle, ale tu na ziemi. Dzisiaj szczególnie myślimy i modlimy się za ukraińskie miasta i wsie zablokowane przez najeźdźców – zaznaczył zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego

Dzisiaj pytamy: gdzie nie możemy przyjść fizycznie, aby przynieść życiodajne zbawienie naszym ukraińskim braciom i siostrom, chodźcie, zejdźcie do podziemi Azowstal w Mariupolu – powiedział abp Szewczuk.

„Cała wschodnia i południowa Ukraina płonie”

Zaznaczył, że ostatni dzień, ostatnia noc, były na Ukrainie bardzo okrutne. Wróg atakuje na całej linii frontu. Cała wschodnia i południowa Ukraina płonie – powiedział.

Reklama
Reklama

Zauważył, że wydaje się, jakby wróg polował na ludzi. Jeśli chodzi o terytoria okupowane, kobiety i dzieci są siłą łapane i wywożone do Rosji, a mężczyźni są przymusowo wcielani do armii rosyjskiej i zmuszani do walki przeciwko swojej ojczyźnie – powiedział abp Szewczuk.

„Cierpienie Ukrainy prawdopodobnie sięga nieba”

Rzeki krwi i morze łez. Cierpienie Ukrainy prawdopodobnie sięga nieba. Ale dziś Ukraina przeżywa szczególny, święty dzień – dzień Wielkiej Soboty. W duchowym życiu liturgicznym ten dzień jest dniem ciszy. Kiedy nasz Pan i Zbawiciel spoczywa w grobie – powiedział.

Dzisiaj modlimy się za ukraińską armię, która widzi na własne oczy ten śmiercionośny ogień rosyjskiej broni, ale swoja piersią osłania Ukrainę. A dzięki naszym obrońcom, dziewczętom i chłopcom, widzimy dziś poranek. I przynajmniej przez chwilę możemy poczuć sakramentalną ciszę Wielkiej Soboty w innych częściach Ukrainy – powiedział abp Szewczuk.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę