Nasze projekty

Abp Szewczuk o wizycie abp. Gallaghera i polskich biskupów. „Dwa bardzo ważne międzynarodowe wydarzenia”

"Wizyta szefa papieskiej dyplomacji oraz delegacji polskich biskupów to ważne wydarzenie dla naszego Kościoła i narodu. Szczerzę dziękuję wszystkim, którzy modlą się i wspierają Ukrainę" – powiedział w dzisiejszym orędziu abp Światosław Szewczuk.

fot. Aleksander Savransky/Українська Греко-Католицька Церква/facebook.com

Abp Szewczuk zauważył, że Ukraina pokazuje dziś całemu światu bohaterstwo zwyczajnych ludzi. Sprawiają oni, że ten tragiczny czas staje się czasem heroizmu – mówił zwierzchnik ukraińskich grekokatolików. Rozważając dziś ostatni uczynek miłosierdzia, modlić się za żywych i umarłych, zachęcił on wszystkich do duchowej łączności z Ukraińcami, którzy co wieczór modlą się wspólnie za Ojczyznę.

Proszę wasz wszystkich o intensywną modlitwę za Ukrainę. Codziennie od godzinie 21 czasu kijowskiego, a 20 czasu rzymskiego odbywa się u nas ogólnonarodowa modlitwa za Ukrainę. Proszę wszystkich, którzy nas słuchają, aby dołączyli do tej modlitwy. Módlmy się razem za żywych i poległych na Ukrainie. Módlmy się o zakończenie wojny. Módlmy się razem o pokój w naszej Ojczyźnie. Wczoraj, jako wspólnota Kościołów, chrześcijan Ukrainy, jako naród, przeżyliśmy dwa bardzo ważne międzynarodowe wydarzenia – podkreślił abp Szewczuk.

„Szczerze dziękuję wszystkim, którzy dziś modlą się i wspierają Ukrainę”

Zaznaczył również, że jest wdzięczny za wszystko co robi Stolica Apostolska. Dziś chciałbym bardzo podziękować za wizytę na Ukrainie abp. Paula Gallaghera, który jest sekretarzem Stolicy Apostolskiej ds. relacji z państwami. W świeckiej nomenklaturze jest on faktycznie ministrem spraw zagranicznych Stolicy Apostolskiej. Jego obecność tutaj z nami jest szczególnym przejawem wrażliwości Ojca Świętego na potrzeby Ukrainy, czasem słuchania i modlitwy. Jesteśmy wdzięczni Stolicy Apostolskiej za wszystko, co robi dziś na polu dyplomatycznym, aby powstrzymać rosyjskiego niesprawiedliwego agresora – mówił.

Reklama

Wyraził także wdzięczność za wizytę Polskich biskupów. Przeżywaliśmy też wizytę Episkopatu Polski, na czele z jego przewodniczącym abp. Stanisławem Gądeckim. Jesteśmy wdzięczni braciom i siostrom z katolickiej Polski, którzy modlą się i pomagają Ukrainie. Widzieliśmy, jak Polacy w centrum Warszawy na chodnikach modlili się na kolanach, z różańcem w ręku. Szczerze dziękuję wszystkim, którzy dziś modlą się i wspierają Ukrainę i wyrażają solidarność z naszym narodem – podkreślił.

Boże, błogosław Ukrainę, błogosław nasze ukraińskie wojsko, przyjmij w swoje objęcia niewinne ofiary, które zakończyły już ziemskie życie. Błogosław wszystkim ofiarom tej wojny i daj Ukrainie zwycięstwo – powiedział zwierczhnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę