Nasze projekty

160 lat temu Matka Boża objawiła się w Lourdes

W dniach 9-12 lutego w Lourdes odbędą się obchody 160. rocznicy pierwszego z objawień Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous w tej francuskiej miejscowości. Z tej okazji, poprzez internet, można zapalić świecę w Grocie Massabielskiej.

Najpierw, 9-10 lutego, trwać będzie międzynarodowe sympozjum „Transmettre” (Przekazywać). Pierwszy dzień koncentrować się będzie wokół „dzieci, niepełnosprawności i nowego życia”, drugi zaś wokół „współczesnej młodzieży przekazującej nadzieję”. Referaty wygłoszą m.in. filozofka Chantal Delsol („Każde dzieciństwo jest cudem”) oraz pisarka Anne-Dauphine Julliand („Obecność i życie najsłabszych”). Mowa będzie również o Maryi jako katechetce św. Bernadety, o Internecie jako nowej plebanii, o rozeznawaniu powołania, a także o październikowym Synodzie Biskupów o młodzieży (kard. Lorenzo Baldisseri).

W niedzielę 11 lutego rano w podziemnej bazylice św. Piusa X zostanie odprawiona międzynarodowa Msza św., po której odbędzie się wspólny posiłek. Po południu zaplanowano kolejną edycję „Synodu Młodych” z udziałem kard. Baldisseriego. Młodzi uczestnicy spotkania będą mogli wyrazić swe poglądy i marzenia dotyczące Kościoła jutra. Zbierane są one w formie propozycji, poddawanych następnie głosowaniu za pośrednictwem aplikacji mobilnej sanktuarium. Wieczorem nie zabraknie tradycyjnego indywidualnego błogosławieństwa chorych Najświętszym Sakramentem.

W święto Matki Bożej z Lourdes 11 lutego sanktuarium w Lourdes proponuje wszystkim chętnym zapalenie świecy w miejscu objawień z 1858 r. – Grocie Massabielskiej.

Reklama

Rektor sanktuarium ks. André Cabes przypomina, że „w czasie większości objawień” św. Bernadeta przychodziła do Groty ze świecą w dłoni. – Od tej pory zapalanie świecy w Lourdes, szczególnie w intencji chorych, stało się zwyczajem, tradycją. Zapraszam do wykonania tego gestu z okazji przypadającego 11 lutego 2018 r. Światowego Dnia Chorego i święta Matki Bożej z Lourdes, z myślą o tych spośród waszych bliskich, którzy są chorzy lub przeżywają cierpienie emocjonalne. Zapalcie świecę za te osoby, które znacie i powierzacie w swoich modlitwach. W ich intencji ustawimy i zapalimy świecę w waszym imieniu począwszy od 11 lutego. Jeśli sobie tego życzycie, możemy również je poinformować o waszym kroku, wysyłając do nich e-mail – napisał ks. Cabes, zachęcając jednocześnie do rozpropagowania tej akcji.

Zapalenie świecy można zamówić za pośrednictwem internetu na stronie https://www.lourdes-france.org/sndlphp/frmpaie/frmCierges_1802.php?p=W, przesyłając jednocześnie ofiarę (w wysokości nie mniejszej niż 4 euro) za pośrednictwem serwisu PayPal lub bezpośrednio na stronie sanktuarium.

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite