Nasze projekty

100 tys. mężczyzn pielgrzymowało do Matki Bożej. „Różaniec przyniósł dla miasta pociechę po tragedii”

Już po raz piętnasty mężczyźni odmawiający różaniec pielgrzymowali do Matki Bożej z Aparecidy, patronki Brazylii. W pierwszej pielgrzymce uczestniczyło zaledwie 600 osób. Jednak z każdą kolejną ta liczba rosła, a w tym roku do sanktuarium przybyło ponad 100 tysięcy pątników.

fot. Wikipedia/Cathopic/Cristina Oliveira

Różańcowa pielgrzymka mężczyzn jest największym wydarzeniem w tym sanktuarium poza październikowym odpustem, który odbywa się w uroczystość Patronki i Królowej Brazylii. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyło hasło „Powołania dla Kościoła”. Natomiast mottem były słowa św. Alfonsa „Udane powołanie, szczęśliwe życie”.

Jest czymś pięknym widzieć tylu mężczyzn przybyłych z różnych regionów Brazylii, mających te same pragnienia bycia lepszymi mężczyznami, ojcami, mężami, czy też lepszymi pracownikami, pracodawcami, a w końcu także lepszymi chrześcijanami – zaznaczył profesor Tarcísio Cardoso Brito członek grupy różańcowej mężczyzn z Nanuque, w stanie Minas Gerais. Różaniec jest modlitwą pokornych, dlatego też, staramy się z każdym dniem poprzez rozważania różańcowe mieć serce bardziej potulne, pokorne, tak jak Matka Najświętsza i być pomocnym mówiąc, że jestem tutaj, Panie – dodał.

„Różaniec przyniósł dla miasta pociechę”

Modlitwa różańcowa stała się źródłem pocieszenia dla mieszkańców Brumadinho (w stanie Minas Gerais), kiedy tama w Mina Corrego do Feijão, należąca do firmy wydobywczej Vale, pękła 25 stycznia 2019 roku, powodując śmierć 272 osób.

Reklama

Była to jedna z największych górniczych katastrof ekologicznych w kraju. Pęknięcie tamy było bardzo trudnym epizodem, ale modlitwa różańcowa i pielgrzymka mężczyzn do Aparecidy, w następnym miesiącu, przyniosły dla miasta pociechę Matki Bożej – podkreślił kierowca Ronei Gomes Medeiros i dodał: „skoro tematem tegorocznej pielgrzymki są „powołania dla Kościoła”, więc będziemy się bardzo modlić w intencji tych powołań, aby mężczyźni przyszli do Kościoła. I nie tylko po to, by zwiększyć liczbę wiernych. Pragniemy, aby mężczyźni odkryli swoje powołanie w Kościele”.

Sanktuarium Matki Bożej z Aparecidy było konsekrowane w 1980 roku przez św. Jana Pawła II, podczas jego pierwszej wizyty apostolskiej w Brazylii.

ZOBACZ TEŻ: Matka Boża z Aparecidy. Mała figurka w największej bazylice maryjnej na świecie

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę