Z Maryją wolni. Dzień 7.

Szedłem z tym tłumem, bo mi z nim było iść coraz lepiej, bom coraz więcej się z nim rozumiał i jednoczył, a zapominał o reszcie świata - Władysław Reymont

Reklama

W Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej wziął udział Władysław Reymont, który opisał wspomnienia z pątniczego szlaku w książce pt. Pielgrzymka do Jasnej Góry (1917).

Szedłem z tym tłumem, bo mi z nim było iść coraz lepiej, bom coraz więcej się z nim rozumiał i jednoczył, a zapominał o reszcie świata. Miałem wokoło siebie tyle do widzenia, tyle do słyszenia i wyczuwania, że niepodobna było myśleć o czymś innym. (…) Czuję, jakbym się coraz więcej zrastał z nimi. Wchodzę w jakieś ciepłe, mistyczne powinowactwo z tymi duszami, zaczynam czuć to samo, to jest rzeczy najprostsze.(…) Krwawych pietn na ziemi i kamieniach było coraz więcej, ale szli bez uwagi na ból, na krew płynąca z nóg, znajdowali siłę z tej bliskości celu.(…).Ołówka trzymać nie mogę w ręku, bo gdy tylko usiądę, sen mnie łapie nieprzeparcie (…). Spałbym tylko.

Zadanie:

Reklama
Reklama

Spróbuj dzisiaj na chwilę pójść do kościoła i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem. Uwielbiaj Boga, uwielbienie to modlitwa najbardziej miła Panu.


“Z Maryją wolni” to cykl rozważań pielgrzymkowych, który przygotował o. Marek Tomczyk OSPPE, przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Paulińskiej. W dniach 6-14 sierpnia łączymy się duchowo z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę z Warszawy. Wszystkie rozważania znajdziesz tutaj.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę