Nasze projekty

Z Maryją wolni. Dzień 5.

Gdy byłem w Cytadeli Matka Boża, ubłagana przez moja matkę, wstawiła się do Pana Jezusa, iż przyszedł do mnie do celi więziennej i łagodnie do wiary przywrócił - Bł. Honorat Koźmiński

Reklama

W kościele Ojców Paulinów p.w. Ducha Świętego w Warszawie, w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej 1846 roku, Aleksandra Koźmińska, matka więźnia Wacława Koźmińskiego późniejszego błogosławionego Honorata, modliła się o uwolnienie syna z więzienia w Cytadeli i z grzechu niewiary. O tym wydarzeniu sam Błogosławiony wspomina:

Gdy byłem w Cytadeli Matka Boża, ubłagana przez moja matkę, wstawiła się do Pana Jezusa, iż przyszedł do mnie do celi więziennej i łagodnie do wiary przywrócił (z Notatnika duchowego)

Reklama
Reklama

Bł. Honorat Koźmiński w odezwie na Boże Narodzenie w 1905r. pisze:

Gdyby cały nasz naród zebrał się u stóp Matki Bożej Częstochowskiej, gdyby z każdego zakątka naszej ziemi i z każdego stanu wysłać tam gorliwych posłów, którzy by odnowili Ślubu Jana Kazimierza (…), byłby to sposób najskuteczniejszy zapewnienia sobie prędkiego u Pana Jezusa ratunku. Byłby to pochód wspaniały, godny Polaków, miły Bogu i ludziom. Zachęcajmy wszystkich do tego na wszelki sposób – a tymczasem nie ustawajmy w wołaniu i w ufności, ale raczej na wzór onego ślepego w Jerycho, któremu usta zatykano, wołajmy coraz głośniej. I bądźmy przekonani, że w ten sposób najlepiej sprawie ukochanej Ojczyzny służymy.

Naród, który tak żywo kocha Maryję, nigdy zginąć nie może. Wart jest istnienie na chwałę Bożą. Słysząc o tym jesteśmy spokojni o naszą przyszłość.

Reklama
Reklama

Zadanie: Pomódl się dzisiaj za naszą Ojczyznę słowami  >>> Litanii Narodu Polskiego w łączności z wszystkimi pielgrzymami, którzy ruszyli pieszo na Jasną Górę.


“Z Maryją wolni” to cykl rozważań pielgrzymkowych, który przygotował o. Marek Tomczyk OSPPE, przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Paulińskiej. W dniach 6-14 sierpnia łączymy się duchowo z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę z Warszawy. Wszystkie rozważania znajdziesz tutaj.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę