Nasze projekty

Życie na 100%. Przygotowanie do bierzmowania z aplikacją

Krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało nowe materiały formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Materiały zatytułowane „Życie na 100%. Spotkania o Duchu Świętym” są dostępne w aplikacji mobilnej PentecostApp.

Działająca od dwóch lat aplikacja dotąd umożliwiała komunikację duszpasterza lub animatora z młodzieżą. Gwarantowała także dostęp do wartościowych treści w postaci grafik, fragmentów Pisma Świętego czy też krótkich, ale zaskakujących życiorysów świętych.

Teraz w programie dostępne są również materiały „Życie na 100%. Spotkania o Duchu Świętym”, które są pomocą w przygotowaniu do bierzmowania. Składają się na nie zarówno katechezy dla większej liczby osób, jak i konspekty spotkań w małych grupach.

Materiały stworzone przez krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława BM we współpracy z ks. Markiem Gilskim podzielono na 3 części: „Tajemnica Ducha Świętego”, „Wyjaśnienie obrzędów sakramentu bierzmowania” i „Życie prowadzone pod kierunkiem Ducha Świętego”. Mogą być one dopasowane do indywidualnego harmonogramu spotkań grupy.

Reklama

– Przy obecnych ograniczeniach sanitarnych pojawiających się w niektórych powiatach, aplikacja może być sposobem na kontynuowanie przygotowania do bierzmowania on-line w czasie zwiększonego ryzyka zakażenia koronawirusem – zaznacza Barbara Paprot z Wydawnictwa św. Stanisława BM.

Nowość w PentecostApp! ???Materiały przygotowujące do bierzmowania w Twoim telefonie!Formuj praktycznie i skutecznie ?https://pentecostapp.pl/zycie_na_100_.html

Reklama

Posted by Pentecost App on Saturday, September 12, 2020

Zamiast tradycyjnych pisemnych notatników, aplikacja wykorzystuje system powiadomień w telefonach kandydatów do bierzmowania i zachęca do zapoznawania się z przesłanymi materiałami. Uzupełnieniem są specjalnie przygotowane filmiki z udziałem franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty, o. Łukasza Buksy OFM.

– Filmiki do spotkań zawierają pytania o opinię lub przemyślenia bierzmowanego. Udzielona w ramach aplikacji odpowiedź jest widoczna dla prowadzącego, który na najbliższym spotkaniu może odnieść się do udzielonych odpowiedzi, zachowując poufność przesłanych mu odpowiedzi – dodaje Paprot.

Reklama

Szczegółowe informacje o materiałach formacyjnych „Życie na 100%. Spotkania o Duchu Świętym” oraz aplikacji PentecostApp dostępne są na stronie stanislawbm.pl lub pentecostapp.pl.

CZYTAJ TEŻ: Bierzmowanie pozwala nam żyć jak prawdziwi chrześcijanie

ah, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę