Nasze projekty

Zmienia się limit wiernych w kościołach. Nowe obostrzenia

Od soboty w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać 1 osoba na 20 mkw powierzchni świątyni, poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia. Rząd zdecydował na wprowadzenie również innych, dodatkowych obostrzeń.

Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób. Zrobimy wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza. – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu tłumaczył, że wprowadzenie dodatkowych obostrzeń jest nieuniknione.

Nowe obostrzenia

Od soboty w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 mkw powierzchni świątyni, należy zachować dystans oraz nosić maseczki. Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski i sekretarz generalny Episkopatu zaapelowali we wspólnym komunikacie o przestrzeganie wprowadzonych restrykcji.

Zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, salony kosmetyczne i fryzjerskie, żłobki i przedszkola. Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Obostrzenia wprowadzone wcześniej nadal będą obowiązywać.

Wcześniejsze decyzje rządu

Przypomnijmy, że tydzień temu minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia, które obowiązują w całej Polsce do 9 marca. Zamknięto hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe, a działalność galerii handlowych została ograniczona. Do klas 1-3 szkół podstawowych wróciła nauka zdalna. Wszystkie te obostrzenia będą nadal obowiązywać.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Episkopat i minister zdrowia apelują o przestrzeganie restrykcji. Wspólny komunikat

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę