Nasze projekty

Episkopat i minister zdrowia apelują o przestrzeganie restrykcji. Wspólny komunikat

"Apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach" - czytamy we wspólnym komunikacie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i sekretarza generalnego Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego

W komunikacie zaapelowali o indywidualną i zbiorową odpowiedzialność oraz przestrzegania dotychczasowych norm sanitarnych, które obowiązują w kościołach.

„Przestrzegając ich wykazujemy się troską o naszych rodaków. Najwyższym dobrem doczesnym jest zawsze zdrowie i życie. Brak dbałości o zdrowie i życie własne oraz innych to działanie wbrew solidaryzmowi społecznemu i wbrew nauce Kościoła katolickiego” – napisali minister zdrowia i sekretarz Episkopatu.

„Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach” – zaznaczono.

Reklama
Reklama

Jak czytamy, apel ten zostanie popary pismem biskupów, które zostanie skierowane do wszystkich parafii w Polsce „z wyraźnym wskazaniem ścisłego przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych”.

„Tylko nasze wspólne odpowiedzialne podejście do walki z epidemią uchroni nas przed koniecznością wprowadzania kolejnych, bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa” – czytamy.

Według dotychczasowych zasad sanitarnych w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 mkw powierzchni świątyni.

Reklama
Reklama

kh/episkopat.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę