Nasze projekty

Zmarł ksiądz Maciej Chmielewski – proboszcz parafii w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej

Kapłan zmarł w poniedziałek 3 czerwca wieczorem w wieku 53 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą. "Jestem wdzięczny Panu Bogu za ludzi, których postawił na mojej kapłańskiej drodze" - miał powiedzieć krótko przed śmiercią duchowny.

fot. diecezja bydgoska

Ksiądz Maciej Chmielewski urodził się 14 grudnia 1971 roku w Gnieźnie. Do seminarium wstąpił w 1993 roku, święcenia diakonatu przyjął 2 maja 1999, a kapłańskie 10 czerwca 2000 z rąk abpa Henryka Muszyńskiego.

Pracował między innymi w parafiach Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim czy Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Od 2021 roku służył jako proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej. Pełnił również posługę egzorcysty diecezji bydgoskiej. Zajmował się najcięższymi przypadkami opętań.

„Super Express” przypomniał jedną z opowiedzianych przez niego w2012 roku historii. Chodzi o starszą kobietę, która przez 17 lat była pod demonicznym wpływem. Na widok Komunii Świętej z jej ust zaczęły wypadać gwoździe, a ona sama przestała kontrolować własne ciało, którym szatan rzucał we wszystkie strony – pisze „Super Express” przytaczając słowa księdza.

Reklama

Wprowadzenie trumny do kościoła w Dąbrówce Nowej nastąpi w środę, 5 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się w czwartek, 6 czerwca, o godz. 11.00 w Dąbrówce Nowej. 

diecezja bydgoska, radiozet.pl, jk/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę