Nasze projekty

Zmarł ks. Maciej Węglarz. Prawie całe kapłaństwo spędził przykuty do łóżka

22 stycznia zmarł ks. Maciej Węglarz, kapłan diecezji gliwickiej. Zaledwie pięć lat po święceniach kapłańskich uległ ciężkiemu wypadkowi, który przykuł go do łóżka. Jak informuje diecezja gliwicka, pogrzeb księdza Macieja odbędzie się w czwartek, 26 stycznia.

fot. Diecezja Gliwicka/facebook.com

Ks. Maciej Węglarz urodził się 21 czerwca 1978 roku w Grodkowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2003 roku w Gliwicach. Niestety w 2008 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, po którym praktycznie nie wstawał z łóżka.

Przez pierwszych pięć lat swojego kapłaństwa związany był z parafią Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach. Później, po wypadku na co dzień mieszkał w domu rodzinnym w Wodzisławiu. Jednak od tego czasu związany był z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, gdzie przebywał na turnusach rehabilitacyjnych. 

To właśnie tam, siadając na krótki czas na wózku mógł odprawiać Mszę św. Oprócz tego angażował się w przygotowywanie komentarzy do liturgii czy mówiąc kazania.

Reklama

Ksiądz Maciej Węglarz zmarł 22 stycznia 2023 roku, w wieku 45 lat.

Uroczystości pogrzebowe za śp. ks. Macieja Węglarza rozpoczną się w środę, 25 stycznia o godz. 18.00 w parafii Matki Boskiej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach. Następnie w czwartek, 26 stycznia o godz. 11.00 w parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się pogrzeb.

pa, deon.pl, radioem.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę