Nasze projekty

Zdewastowana figura św. Faustyny. Policja prowadzi śledztwo

Nieznany sprawca zniszczył figurę św. Faustyny przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. "To smutne wydarzenie" - mówi ks. Janusz Zachęcki, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Pomnik św. Faustyny został pozbawiony głowy, ale uszkodzono również znajdującą się w pobliżu rzeźbę Jezusa.

Jak powiedział ks. Zachęcki, ta sytuacja wzbudza „zdziwienie, zaskoczenie i oburzenie”. To dotyka miejsca kultu Miłosierdzia Bożego, gdzie ludzie stają, modlą się. To smutne wydarzenie – przyznał.

Policja wszczęła śledztwo

O zajściu na terenie sanktuarium policja dowiedziała się z mediów społecznościowych, ponieważ wcześniej nikt nie złożył zawiadomienia. Po tej informacji funkcjonariusze nawiązali kontakt z proboszczem kościoła i zabezpieczyli monitoring. Aktualnie są prowadzone czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia – poinformowały służby w Radiu Szczecin.

Reklama
Reklama

❗❗❗KOLEJNY AKT CHRYSTIANOFOBII❗❗❗👉W nocy z czwartku na piątek na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu…

Posted by Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor on Saturday, May 8, 2021

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu jest znane w całej Polsce. O kościele pisała w swoim „Dzienniczku” siostra Faustyna, a w latach 50. odwiedził je także błogosławiony ks. Michał Sopoćko.

kh/Radio Szczecin/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite