Pijany 18-latek zaatakował księdza. Wcześniej zdemolował kościół w Łęcznej

Policja zatrzymała 18-latka, który w środę wieczorem spożywał alkohol na terenie parafii św. Barbary w Łęcznej i poturbował miejscowego proboszcza.

fot. Vianney Saray / Cathopic

Do zdarzenia doszło 8 grudnia po godz. 22:00 na placu przy kościele św. Barbary w Łęcznej w archidiecezji lubelskiej. Jedna z sióstr zakonnych posługujących w parafii zauważyła, że w pobliżu kościoła znajduje się mężczyzna, który głośno się zachowuje i pije alkohol, o czym poinformowała miejscowego księdza proboszcza.

Kiedy duchowny zwrócił mu uwagę, by nie spożywał alkoholu na terenie parafii, ten zaczął szarpać i uderzył go w twarz. Ponadto groził księdzu pozbawieniem życia. Chwilę później ksiądz schował się w jednym z parafialnych pomieszczeń plebanii. Nie odniósł poważnych obrażeń – przekazała mediom st. asp. Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Agresywny mężczyzna kopał jeszcze w drzwi, za którymi ukrył się duchowny, ale zrezygnował po nieudanej próbie wtargnięcia do środka i odszedł. Po kilku minutach od tamtego zdarzenia policjanci zauważyli 18-latka idącego ulicą, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Reklama
Reklama

Pod koniec listopada mężczyzna został zatrzymany, ponieważ wybił szyby w oknach zakrystii w parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej, a także za zniszczenie plakatów przy parafii. św Barbary.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę