Nasze projekty

Łódź: sprawca dewastacji drzwi katedry aresztowany. Chciał w ten sposób odreagować kłótnię z dziewczyną

Młody mężczyzna oskarżony o zniszczenie drzwi łódzkiej katedry - został zatrzymany. Okazało się, że 21-latek chciał w ten sposób odreagować kłótnię ze swoją dziewczyną. Za dewastację zabytku grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Twitter.com/@ciekawski27

Niedawno łódzka policja poinformowała, że młody mężczyzna zatrzymał się przed budynkiem łódzkiej świątyni. Podszedł do głównych drzwi katedry i pomalował jej drzwi farbą.

Funkcjonariusze z I Komisariatu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Sprawa była na tyle trudna, że słaba jakość nagrania uniemożliwiła odczytanie numerów rejestracyjnych skutera, którym poruszał się sprawca. To jednak nie zniechęciło policjantów. 15 lipca zwrócili uwagę na stojący na jednym z łódzkich parkingów świeżo pomalowany, żółty motorower. Kształt jego lamp odpowiadał tym, które miał poszukiwany pojazd – przekazała PAP Izabela Sobczyk z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Policjanci obserwowali pojazd i około godziny 22 zauważyli, że do motocykla zbliża się mężczyzna, który wyglądem przypominał sprawcę. Podczas legitymowania okazało się, że jest to 21-letni łodzianin.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że mażąc na drzwiach katedry, chciał odreagować kłótnię ze swoją dziewczyną. Został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie czeka na postawienie zarzutu. Za dewastację zabytku może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP/kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę