Zakopane: znakomici artyści na Muzycznych Zaduszkach

Znakomici artyści wystąpili 2 listopada wieczorem na Muzycznych Zaduszkach w Zakopanem. Wśród licznej publiczności w sali kinowej kina „Sokół” zasiedli także tatrzańscy duszpasterze i siostry pracujące pod Tatrami. Na scenie zakopiańskiego kina „Sokół” pojawili się Hanka Rybka z kapelą góralską, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciek Cisło, zespół Jazz Band Ball Orchestra.

Zakopane: znakomici artyści na Muzycznych Zaduszkach

– Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są głęboko zakorzenione w naszej kulturze i tradycji. W tych dniach wspominamy naszych bliskich i przyjaciół, tych, którzy odeszli. Tegoroczny koncert zaduszkowy poświęciliśmy pamięci Jarka Śmietany i Jana Jarczyka oraz Marka Jackowskiego – mówił Karol Konarski współprowadzący koncert z Andrzejem Kaweckim z Biura Promocji Zakopanego, głównego organizatora Zaduszek.

Prowadzący koncert przypomnieli, że tych trzech wybitnych muzyków łączy wiele. – Ich artystyczne kariery rozpoczęły się w Krakowie, grali w klubie „Pod Jaszczurami” w „Piwnicy pod Baranami”, koncertowali w Zakopanem, a Marek Jackowski przez wiele lat mieszkał w naszym mieście – mówił Karol Konarski.

Reklama
Reklama

 

Przypomniał, że Jarek Śmietana był bardzo związany z Zakopanem, a Jan Jarczyk dał niezapomniany koncert podczas „Wiosny Jazzowej Zakopane w 2013” prezentując swój najnowszy album „Round, Round, Round”. – Odeszli niedawno. Pozostawili po sobie ogromny dorobek artystyczny, swój ślad na ziemi, dzięki któremu są nadal razem z nami poprzez dzieła swojego życia. Ich muzyka nadal wzrusza, cieszy i dostarcza wielu pozytywnych emocji – zaznaczyli prowadzący Muzyczne Zaduszki.

Zakopiański magistrat dba o rozwój kultury. Miejska Galeria Sztuki zorganizowała wystawę dzieł Rubensa, którą można było oglądać przez całe wakacje. Z kolei w ostatnich dniach przeznaczył 100 tys. złotych na działalności parafialnego zespołu „Giewont” działającego przy parafii pw. Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy. Zespół co roku otrzyma 100 tys. złotych i będzie reprezentował w różnych wydarzeniach kulturalnych całe miasto.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę