Nasze projekty

„Zadbajmy o przydrożne kapliczki”. Wyjątkowy konkurs fotograficzny

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne to ważny znak wiary pokoleń. Troskę o przydrożne miejsca modlitwy można połączyć z udziałem w konkursie fotograficznym pt. "Przydrożne kapliczki znakiem wiary pokoleń”! Czas na zgłoszenia mija 4 czerwca 2023.

fot. alsen/pixabay.com

W maju w całej Polsce odbywają się nabożeństwa przy przydrożnych miejscach modlitwy. Poprzez modlitwę przy kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych okazujemy szacunek tym, którzy przed nami dbali o te miejsca, ale również całemu dziełu Stworzenia.

Zapraszamy parafie i wspólnoty, by w maju zadbać o przydrożne miejsca modlitwy i przyrodę wokół nich oraz odprawić wspólną modlitwę. Zwieńczeniem starań niech będzie udział w konkursie fotograficznym “Przydrożne kapliczki znakiem wiary pokoleń” – podkreślają organizatorzy.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca bp Michał Janocha. Kapliczki, przydrożne figurki, krzyże – swojskie, nasze, wpisane na stałe w krajobraz. Wiarygodne jak mało co na tym świecie, bo omodlone przez pokolenia, są prawdziwymi świadkami naszej wiary i drogowskazami do nieba postawionymi na ludzkich szlakach – mówi ks. biskup Michał Janocha. Dbajmy o te przydrożne miejsca modlitwy, zachęcam do włączenia się w inicjatywę „Zadbajmy o przydrożne kapliczki” Zielonych Parafii. Zapraszam też do konkursu fotograficznego i nadsyłania zdjęć kapliczek, krzyży i figurek przydrożnych, które mijamy może nawet codziennie – dodaje.

Reklama

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie kapliczki w trakcie spotkania modlitewnego i/lub z uwzględnieniem walorów krajobrazu i krótko opisać, dlaczego to miejsce jest ważne w danej społeczności. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane mailowo na adres: [email protected]. Termin mija w niedzielę, 4 czerwca 2023.

Udział w konkursie nie wymaga specjalnego sprzętu, ani profesjonalnych umiejętności. Jest skierowany do wszystkich, dla których ważna jest tradycja modlitwy przy kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych. Wyróżnione zgłoszenia zostaną nagrodzone Listem z podziękowaniami z Watykanu, egzemplarzem książki „Znaki wiary i pamięci”, III tom, pod red. Krystyny Chałas i Oksany Dubininy oraz encykliką Laudato si. Zdjęcie wraz z opisami zostaną opublikowane również w albumie na Facebooku oraz na stronie internetowej Zielonych Parafii. Więcej informacji o akcji: www.zieloneparafie.pl/kapliczki.

mat. prasowe,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę