Nasze projekty

Zaczynają się zapisy seniorów na szczepienie przeciwko COVID-19

Osoby powyżej 80 roku życia mogą się już zarejestrować na szczepienie przeciwko COVID-19. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień. Od 15 stycznia każdy może również wyrazić chęć szczepienia poprzez wypełnienie formularza online.

Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy osoby:

1. Poprzez całodobową i bezpłatną infolinię: 989

Można zadzwonić samemu lub poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Do zapisu wystarczy PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

Reklama
Reklama

2. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Istnieje jednak możliwość wyboru innego niż terminu i miejsca szczepienia. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, aby wybrać najbardziej dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji zostanie wysłane powiadomienie SMS, a dzień przed przypomnienie o umówionej wizycie.

Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji trzeba posiadać Profil Zaufany. Jeżeli ktoś chce go założyć powinien skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Reklama
Reklama

3. W punkcie szczepień

Seniorzy mogą się również skontaktować z wybranym punktem szczepień.

>>>MAPA PUNKTÓW<<<

Reklama

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Harmonogram szczepień

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się: od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

Zgłoszenie chęci udziału w szczepieniu

Od 15 stycznia można również zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Gdy rozpocznie się rejestracja dla kolejnych grup wiekowych każda osoba, która wypełniła specjalny formularz online otrzyma e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie. Dopiero wtedy pacjent może zarejestrować się na konkretny termin.

>>>FORMULARZ<<<

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

ZOBACZ TEŻ: Jak w Polsce wygląda proces szczepień przeciwko koronawirusowi?

kh/gov.pl/Stacja7

 

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite