Nasze projekty

Wybierz papieski cytat i podziel się nim z innymi!

Inicjatorzy akcji #Święty4ever zachęcają do wspólnego upamiętnienia 101 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Wystarczy wybrać fragment nauczania i zdjęcie, a później zamieścić je w mediach społecznościowych z odpowiednim hasztagiem.

Wystarczy kilka kroków, aby dołączyć do inicjatywy:

  1. Wybierz jedno lub dwa zdania z nauczania św. Jana Pawła II, chodzi o słowa, które najbardziej do nas trafiają a nie są zbyt znane. Można pomóc sobie bazą tekstów papieskich na stronach: nauczaniejp2.pl lub jp2online.pl. To projekty realizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
  2. Do wpisu dodaj hasztagi: #Święty4ever, #101ŚwJP2 i – jeśli pozwala na to limit znaków – #WywieśFlagęPapieską, aby zachęcić do zamanifestowania pamięci o pontyfikacie papieża Polaka.
  3. Dołącz grafikę z Janem Paweł II lub taką, która nawiązuje do jego osoby

Celem tej formy obchodów jest wykorzystanie rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do promowania Jego nauczania w mediach społecznościowych – zaznacza ks. Tomasz Jarosz z archidiecezji krakowskiej, inicjator akcji duszpasterskiej Święty4ever.

Reklama
Reklama

Co pisał Jan Paweł II o internecie?

Jednym z mniej znanych cytatów Jana Pawła II są słowa o znaczeniu internetu w działalności duszpasterskiej, które zawarł w 2005 roku w liście apostolskim do odpowiedzialnych za środki społecznego przekazu.

Jak podkreślił papież, „nowe techniki stwarzają dodatkowe możliwości komunikacji, pojmowanej jako służba wspomagająca pasterskie rządy oraz organizację rozlicznych zadań wspólnoty chrześcijańskiej”.

Pierwszy papież, który wysłał e-mail

„Przytoczmy jako przykład internet, który nie tylko stwarza większe możliwości zdobywania informacji, ale uczy także przekazu interaktywnego. Wielu chrześcijan używa już twórczo tego nowego narzędzia, odkrywając jego przydatność w ewangelizacji, kształceniu, komunikacji wewnętrznej, administracji i zarządzaniu. Oprócz intemetu należy też korzystać z innych nowych środków, jak również próbować wszystkich możliwych zastosowań tradycyjnych metod przekazu” – apelował papież Jan Paweł II.

Reklama
Reklama

Choć św. Jan Paweł II zmarł przed erą hasztagów, Facebooka, Twittera czy Instagrama, to i tak w historii zapisał się jako pierwszy papież, który wysłał e-maila. W taki sposób przekazał w listopadzie 2001 roku katolikom z Oceanii adhortację apostolską „Ecclesia in Oceania”.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę