Właśnie startuje Przystanek Jezus 2021! Na miejsce przyjedzie 130 ewangelizatorów z całej Polski

Dzisiaj w Płotach w województwie zachodnio-pomorskim rozpoczyna się 21. edycja Przystanku Jezus. Na miejsce przyjedzie 130 ewangelizatorów z całej Polski, którzy najpierw rozpoczną rekolekcje, które przygotują ich do posługi.

Fot: Facebook.com/@PrzystanekJezus

Tegoroczne rekolekcje poprowadzi bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski. Miejsce Przystanku Jezus zostało przeniesione ze względu na inną lokalizację festiwalu Pol’and’Rock Festival, który odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty.

„Jako młodzi chrześcijanie chcemy, odpowiadając na zaproszenie pp. Franciszka i kontynuując dzieło prowadzone dotąd przez śp. ks. Artura Godnarskiego, towarzyszyć młodym w ich wędrówce wiary i niewiary i dlatego pragniemy stworzyć dla nich przestrzeń spotkania z  ewangelizatorami Przystanku Jezus podczas Festiwalu Pol’and’Rock, by mogli usłyszeć przesłanie Dobrej Nowiny” – piszą organizatorzy.

Zostań Duchowym Przystankowiczem!?Jeśli nie możesz fizycznie być z nami na przystankowym polu, możesz brać udział w PJ…

Reklama
Reklama
Posted by Przystanek Jezus on Thursday, July 15, 2021

Czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary. Z  drugiej strony większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się być dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.

Wyjątkowi goście festiwalu

Podczas Przystanku Jezus 2021 będzie okazja do wyjątkowych spotkań z wyjątkowymi gośćmi. W czasie wydarzenia wystąpi m.in. zespół „Luxtorpeda”, a także „TGD”, czy „Tau”. Będzie można też usłyszeć małżeństwo Joanny i Łukasza Kupczyńskich tworzących projekt „Fisheclectic”, a także rockowy 2 TM 2,3. Na przystanku zagrają także „Nieboskłonni”, czy „Rymcerze”.

Organizatorem Ogólnopolskiej Przystanku jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza.

Reklama
Reklama

ag/mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę