Nasze projekty

Wikary z Bytomia nie żyje. Zasłabł w trakcie Eucharystii

Jezuita o. Krzysztof Pietruszkiewicz zasłabł podczas mszy świętej, sprawowanej dla łódzkiej wspólnoty Mocni w Duchu. Po przewiezieniu do szpitala, przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Niestety 8 października duchowny zmarł.

fot. facebook.com/Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Parafia Ducha Św., Jezuici, Nowy Sącz

Ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz był wikarym w jezuickiej parafii w Bytomiu. Pod koniec września w trakcie sprawowania Eucharystii dla wspólnoty Mocni w Duchu, w Łodzi nagle zasłabł. Po przewiezieniu do szpitala przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Niestety kilka dni później, 8 października w godzinach popołudniowych zmarł. Duchowny miał 43 lata.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę, 16 października 2021 r., o godz. 15.30 w jezuickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Pułaskiego 9. Pochówek nastąpi na cmentarzu Mater Dolorosa.

O. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ urodził się 10 marca 1978 r. w Głogowie. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w 1998 roku w Starej Wsi. Po dwóch latach złożył pierwsze śluby. Studiował filozofię oraz teologię. Święcenia prezbiteratu przyjął w Krakowie, z rok ks. kard. Franciszka Macharskiego 27 czerwca 2009 roku.

Reklama

pa/se śląskie/jezuici.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę