„Wierzący nastolatek – gatunek zagrożony?”. Konferencja dla rodziców

"Ja do kościoła nie pójdę!”, takie oświadczenie nastolatka nie należy do rzadkości, a jeszcze częściej pojawiają się pytania, których celem wydaje się podważenie wszystkich prawd wyznawanych przez rodziców. Co zrobić, aby dziecko chciało rozmawiać o Bogu? Między innymi ten temat poruszą goście konferencji online, która odbędzie się 27 kwietnia.

Doświadczeni specjaliści mówią, że sposób przeżywania kryzysu nastolatka bardzo zależy od sposobu wychowania dziecka, gdy dopiero zaczyna szkołę. Dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców, niezależnie czy mają dzieci w wieku nastoletnim, czy w młodszym – zachęcają organizatorzy konferencji.

Co zrobić, aby dziecko chciało z nami rozmawiać o Bogu? Jak wspierać dzieci w poszukiwaniach osobistej relacji z Jezusem? Jak pomagać ją kształtować i rozwijać? Jak skutecznie odeprzeć napływ pogańskich poglądów na temat życia, wiary, Boga? Co zrobić, aby dziecko nie uległo presji w sytuacji, kiedy będzie odosobnione w swoim otoczeniu? Te tematy poruszą goście konferencji „Wierzący nastolatek – gatunek zagrożony?”, która odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:30 na YouTube.

Kto został zaproszony do udziału w dyskusji?

Głównym prelegentem konferencji będzie Alvaro de Vicente, dyrektor szkoły The Heights w pobliżu Waszyngtonu. Szkoła ta poprzez ścisłą współpracę z rodzicami pomaga dzieciom wzrastać w kompetencjach ludzkich oraz w wierze – tłumaczą organizatorzy spotkania.

Reklama
Reklama

Alvaro de Vicente jest absolwentem szkoły The Heights, studiował również na Georgetown University, gdzie z wyróżnieniem ukończył wydział Filozofii Politycznej. Powrócił do szkoły The Heights w 1992 roku i pracował w niej na różnych stanowiskach a dziesięć lat później został jej dyrektorem. Obecnie uczy również apologetyki katolickiej i prowadzi tutoring z uczniami.

Po wykładzie zaplanowano panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się:

  • Anna Wardak – żona z 26-letnim stażem, matka dziesięciorga dzieci, moderatorka Akademii Familijnej, doradca rodzinny
  • Piotr Czublun – mąż z 24-letnim stażem, ojciec czwórki dzieci, prowadzący scholę oraz założyciel młodzieżowej wspólnoty oazowej w parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym
  • Rafał Główczyński – kapłan ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów, duszpasterz młodzieży, prowadzący na YouTube kanał „Ksiądz z osiedla”
  • Adam Sołomiewicz – kapłan Opus Dei, kapelan szkoły „Żagle” oraz Klubu Młodzieżowego „Potok”

Na konferencję online obowiązują zapisy poprzez specjalny >>>LINK<<<. Każda osoba otrzyma link do spotkania oraz materiały pokonferencyjne. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła „Żagle” Stowarzyszenia Sternik.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę