Nasze projekty

W Warszawie zabrzmi dzwon „Głos Nienarodzonych”

Pobłogosławiony przez papieża Franciszka dzwon "Głos Nienarodzonych" zabrzmi dziś w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. W wieczornej Mszy św. wezmą udział delegacje organizacji pro-life. Będą modlić się w związku z jutrzejszym posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

– Mamy głęboką nadzieję, że głos nienarodzonych dotrze do stanowiących prawo w Polsce – powiedział KAI Bogdan Romaniuk, wiceprezes Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie. Dzwon „Głos Nienarodzonych” powstał z inicjatywy tejże Fundacji.

Dzwon, który zawisnął dziś na specjalnej konstrukcji przed kościołem na Żoliborzu, 23 września został poświęcony w Watykanie przez Franciszka. Papież jako pierwszy dokonał też symbolicznego uderzenia. –Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie – powiedział Franciszek.

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Następnie odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a po nim rozlegnie się dźwięk dzwonu.

Reklama

– Będziemy się modlić o ratującą życie nienarodzonych decyzję Trybunału Konstytucyjnego – zapowiada Bogdan Romaniuk. – Symboliczne uderzenie w dzwon jest wyrazem naszej zdecydowanej postawy w obronie życia. Jest także wezwaniem całej Polski do modlitwy w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego – dodaje.

Wiceprezes Fundacji „Życiu Tak” liczy na to, że 22 października zapadnie decyzja, która ochroni prawem dzieci poczęte. – Mam nadzieję, że za niekonstytucyjną zostanie uznana przesłanka eugeniczna, na skutek której tylko w zeszłym roku zabito w Polsce 1074 dzieci – podkreśla Romaniuk.

CZYTAJ TEŻ: Papież pobłogosławił dzwon “Głos nienarodzonych”

Reklama

Dzwon dla życia

Ważący blisko tonę dzwon został odlany w znanej pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. „Głos Nienarodzonych” przedstawia m.in. postaci dwóch cherubinów, którzy strzegą poczętego dziecka, widocznego na zdjęciu USG i słowa proroka Jeremiasza: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki znałem cię i poświęciłem cię”. Na dzwonie zamieszczono też inskrypcję ze słowami ks. Popiełuszki „Każde życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”.

„Głos Nienarodzonych” powróci jutro do miejsca, w którym pozostanie na stałe, a więc do parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Stamtąd dzwon będzie wyruszał na marsze dla życia, na które zostanie zaproszony. „Już teraz mamy zaproszenie do Warszawy na 24 marca 2021 r., kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia” – zapowiada Romaniuk.

Fundacja Życiu Tak im. Niepokalanego Poczęcia NMP została założona trzy lata temu przez prof. Bogdana Chazana, Bogdana Romaniuka i Jacka Kotulę. Jej celem jest upominanie się o niezbywalne prawo do życia wszystkich poczętych dzieci.

Reklama

Jutro ważne posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek 22 października TK na wniosek grupy 119 posłów z różnych opcji politycznych zbada zgodność tzw. przesłanki eugenicznej z konstytucją. Chodzi o przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego sprawdzą, czy aborcja chorych dzieci narusza obecnie obowiązującą konstytucję uchwaloną w 1997 roku. Zapewnia ona ochronę życia człowieka (art. 38), poszanowanie i ochronę godności osoby ludzkiej (art. 30) oraz ochronę przed dyskryminacją (art. 32). – Trybunał będzie analizował tylko aspekty prawne. Wydaje się, że sytuacja jest jasna, bo ustawa pozwalająca na prenatalną selekcję na zdrowych i chorych jawnie narusza ustawę zasadniczą – ocenia Wojciech Zięba i dodaje, że 22 października będą się ważyć losy tysięcy dzieci, ponieważ corocznie z powodu tej przesłanki zabijanych jest w Polsce ponad tysiąc dzieci. Z oficjalnych statystyk wynika, że w 2019 r. w Polsce w majestacie prawa zabito 1116 dzieci nienarodzonych, z czego 1074 z powodu podejrzenia u nich ciężkiej choroby lub kalectwa, czyli z powodu przesłanki eugenicznej.

ah, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite