Nasze projekty

W tarnowskiej parafii doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje proboszcz

Ks. Zbigniew Krzyszowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie idąc do kościoła upadł, najprawdopodobniej stracił przytomność. W wyniku uderzenia głową o betonowe schody zmarł. Duchowny miał 69 lat.

fot. Vianney Saray / Cathopic

Kapłan przez duże K, wspaniały, oddany, uśmiechnięty człowiek – tak w mediach społecznościowych ludzie wspominają zmarłego proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie.

Proboszcza znaleźli parafianie, którzy wezwali służby ratunkowe. Na miejscu pierwsi byli strażacy, ponieważ w sąsiedztwie zostali wezwani do czujnika tlenku węgla. Tarnowski Portal Ratowniczy informował, że w wyniku utraty przytomności, osoba poszkodowana doznała rozległego urazu głowy. Niestety, nie udało się przywrócić czynności życiowych księdzu i lekarz stwierdził zgon.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Ciało zabezpieczono do badań, przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Reklama

Ks. Zbigniew Krzyszowski urodził się 5 maja 1954 w Lesku. W 1980 r. przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem w parafii Ropczyce i parafii katedralnej w Tarnowie. Następnie został skierowany na studia specjalistyczne z teologii fundamentalnej na Wydziale Teologii KUL, gdzie w 1986 r. uzyskał stopień licencjata. W latach 1990-1992 prowadził wykłady z teologii fundamentalnej i religiologii w Instytucie Katechetycznym w Tarnowie i Nowym Sączu; 1991-92 był dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej; w 1992 uzyskał stopień doktora teologii w zakresie teologii fundamentalnej i został zatrudniony w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w charakterze pracownika naukowo-dydaktycznego. Od 1996 r. był adiunktem w Instytucie Teologii Fundamentalnej KUL. W latach 1994-1997 pełnił funkcję ojca duchownego w konwikcie księży studentów KUL. Po powrocie do diecezji objął funkcję wikariusza biskupiego ds. zakonnych. W 2014 r. został proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę