Nasze projekty

W poznańskim kościele ksiądz popełnił samobójstwo

W kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu ksiądz popełnił samobójstwo – pisze Głos Wielkopolski. Jego zwłoki odkryła jedna z parafianek.

Do tragedii doszło w środę 20 stycznia. Ksiądz przyszedł do kościoła św. Michała, żeby się wyspowiadać. Nie służył na tej parafii, ale w przeszłości w niej pracował. Po jakimś czasie w przedsionku świątyni parafianka odkryła jego ciało.

To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło. To był bezkonfliktowy i otwarty ksiądz. Był wikariuszem w naszej parafii, a potem poszedł służyć do innej parafii. Nie miałem z nim dużego kontaktu. Zadzwonił do mnie, że chciałby się wyspowiadać i przyjechał do kościoła. Niedługo po spowiedzi przybiegła parafianka, że w przedsionku powiesił się ksiądz. Każdy z nas zastanawia się, czy można było coś zrobić, żeby tego uniknąć. Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało – mówi „Głosowi Wielkopolski” ksiądz Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili, że w zdarzenie nie miało charakteru kryminalnego.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Polacy lepiej oceniają działalność Kościoła. Nowy sondaż

ag/Głos Wielkopolski/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę