Nasze projekty

W Gdyni odsłonięto mural z wizerunkiem Ani Przybylskiej. Został odtworzony z archiwalnego zdjęcia

Mural z wizerunkiem Ani Przybylskiej uroczyście odsłonięto wczoraj w Gdyni na jednej ze ścian liceum, które ukończyła aktorka. Mural przedstawia Anię Przybylską z trojgiem jej dzieci - Oliwią, Szymonem i Janem. Został on odtworzony z archiwalnego zdjęcia.

fot. Bądźmy Razem. TVP/facebook.com

W czwartek, 15 września podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się pokaz filmu pt. „Ania”, opowiadającego poruszającą historię znanej polskiej aktorki – Annie Przybylskiej, która w 2014 r. zmarła po ciężkiej chorobie. Blisko dwugodzinny film składa się z archiwalnych zdjęć, nagrań oraz wypowiedzi bliskich. 

ZOBACZ: Powstaje film dokumentalny o Ani Przybylskiej. Zobacz niezwykle przejmujący zwiastun

W związku z premierą filmu, w Gdyni odsłonięto mural upamiętniający aktorkę. Ania Przybylska była bardzo związana z Gdynią – to tam się urodziła i tam także zmarła.

Reklama

W uroczystości odsłonięcia muralu udział wzięli bliscy aktorki, m.in. córka Oliwia Bieniuk, partner Jarosław Bieniuk, mama Krystyna Przybylska, siostra Agnieszka Kubera oraz managerka Małgorzata Rudowska.

Mural przedstawia Anię Przybylską i jej trójkę dzieci – Oliwię, Szymona i Jana. Został on odtworzony z archiwalnego zdjęcia, które posłużyło także do stworzenia plakatu promującego film o aktorce.

ZOBACZ TEŻ: Jest plakat do filmu dokumentalnego o Ani Przybylskiej. Wykorzystano archiwalne zdjęcie

Reklama

Umieszczono go na jednej ze ścian IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miejsce to, nie jest przypadkowe gdyż aktorka jest absolwentką tej szkoły. Co prawda nie uczyła się dokładnie w tym budynku, bo placówka w 2016 roku zmieniła siedzibę, ale nadal jest jej absolwentką. Pracują tutaj nauczyciele i dyrekcja, którzy doskonale Anię Przybylską pamiętają – podkreślono w czasie uroczystości odsłonięcia.

Dokument o Ani Przybylskiej – jednej z najbardziej lubianych, polskich aktorek do kin trafi już 7 października. Na ekranach zobaczyć będzie można między innymi:  Krystynę Przybylską, Cezarego Pazurę, Szymona Bobrowskiego, Katarzynę Bujakiewicz, Annę Dereszowską, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Piotra Szwedesa, Pawła Wawrzeckiego czy Michała Żebrowskiego.

„Normalna dziewczyna”, przy której każdy czuł się swobodnie

Ania Przybylska była “normalną dziewczyną” – kobietą, przy której każdy czuł się swobodnie. Pełna energii, pasji, zaangażowania. Pomimo tego, że nie ukończyła szkoły aktorskiej  – co było na początku jej kariery szokiem dla większości aktorów polskiej sceny filmowej – miała w sobie ogromny talent i totalny luz, którym podbijała serca widzów. 

Reklama

Była piękna, skromna, a udało jej się zaistnieć w showbuisnessie bez znajomości i wysoko postawionych członków rodziny i przyjaciół. Miała za to osobowość, charakter, zachrypnięty, jedyny w swoim rodzaju głos oraz zniewalającą urodę. Miała niesamowity dystans do rzeczywistości, a przede wszystkim niepowtarzalną umiejętność zjednywania ludzi. 

Ania Przybylska zachorowała na raka trzustki, odeszła 5 października 2014 r. W chwili jej śmierci byli przy niej: mąż, mama i siostra. Pozostawiła po sobie niesamowite wspomnienia swojej rodziny i nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkają.

pa, gdynia.naszemiasto.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę