W diecezji radomskiej samorządy wsparły akcję „Bilet dla brata”

Prawie 100 tys. złotych w ramach akcji "Bilet dla brata" udało się zebrać w diecezji radomskiej, gdzie trwają intensywne przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ks. Mariusz Wilk z diecezjalnego komitetu organizacyjnego poinformował, że akcję wsparło już kilka samorządów: z Kozienic, Pionek, Zwolenia, Szydłowca, Opoczna, Drzewicy i Przysuchy. – To są konkretne deklaracje gmin. Chcą wspomóc młodzież ze Wschodu opłacając ich pobyt w naszej diecezji. To piękny gest solidarności, który świadczy o otwartości serca. Dodam, że te samorządy wychodzą z założenia, że Światowy Dzień Młodzieży będzie niesamowitą promocją gmin. Już teraz wiemy, że w naszej diecezji będą przebywać młodzi ludzie z 11 krajów świata – mówi ks. Wilk.

 

Za wszystkie formy wsparcia ŚDM podziękował również bp Henryk Tomasik. – Chcemy przyjąć młodych z byłych krajów Związku Radzieckiego, jak również z Kamerunu, RPA, Namibii i Zambii. Chcemy im pomóc, by razem z nami przeżyli spotkanie z papieżem Franciszkiem i to wielkie doświadczenie Kościoła Powszechnego, którym są Światowe Dni Młodzieży – powiedział biskup radomski.

Reklama
Reklama

 

Przypomnijmy, że do tej pory przyjazd do diecezji radomskiej zgłosiło 2,5 tys. osób z Włoch, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Francji, Argentyny, Brazylii, RPA, Gabonu, Namibii. Trwają rozmowy na temat przyjazdu młodych z Papui Nowej Gwinei. Młodzi wezmą udział w tzw. Dniach Diecezji Radomskiej w ramach ŚDM. Od 20 do 25 lipca wezmą oni w pieszych pielgrzymkach do diecezjalnych sanktuariów maryjnych i olimpiadzie sportowej. Atrakcyjnie zapowiada się impreza w Muzeum Wsi Radomskiej "Posmakuj Polskę". Będzie to degustacja potraw zorganizowana przez Koła Gospodyń Wiejskich, będzie też potańcówka oraz polonez na tysiąc par. W programie jest również Międzynarodowy Apel Młodych w centrum Radomia.

 

Reklama
Reklama

Dodajmy, że akcja "Bilet dla brata" jest pomysłem wolontariuszy, którzy w ten sposób odpowiedzieli na prośbę polskich biskupów o pomoc młodym pielgrzymom ze Wschodu. Na dofinansowanie pobytu w Polsce mogą liczyć młodzi z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu i Turkmenistanu.


rm / Radom

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę