Nasze projekty

Ukraińcy zorganizowali w Warszawie Marsz Wdzięczności dla Polaków. „Przyjaciele, dziękujemy!”

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wdzięczności dla Polaków "Przyjaciele, dziękujemy". W ten sposób Ukraińcy, którzy uciekli do Polski po agresji Rosji na Ukrainę, dziękowali Polakom za przyjęcie i wszelką pomoc.

fot. Ukraine in Poland/Twitter.com

Na Marsz Wdzięczności zapraszał kilka dni temu na Twitterze Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce. „Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą!” – pisał.

Uczestnicy zebrali się pod Sejmem i wyruszyli na Plac Zamkowy. Przez cały marsz nieśli polskie i ukraińskie flagi, transparenty z podziękowaniami oraz kilkunastometrową flagę ukraińską z napisem „THEY ARE US” i podpisami. Na czele marszu niesiony był baner z wielkim napisem „Dziękujemy”. Rozdawano także Polakom kwiaty i niebiesko-żółte kokardki.

Każda okazja jest dobra, żeby podziękować Polakom za tę pomoc i tę serdeczność – mówił na zakończenie marszu ambasador Ukrainy.

Na Placu Zamkowym, gdzie zakończył się marsz przez całą niedzielę odbywał się kiermasz produktów ukraińskich. Natomiast wieczorem odbył się tam koncert „To, co najpiękniejsze – Dzieciom”, który został zorganizowany w ramach akcji charytatywnej „Matki Matkom”, na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie „Ochmatdyt”.

Reklama

pa, pap, tvn24.pl, polskieradio24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę