Tysiąc różańców dla Ukrainy. Akcja Fundacji Małych Stópek

We wtorek prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk, poświęcił tysiąc różańców, które trafią na Ukrainę. "Nie poprzestajemy w »dozbrajaniu« Ukrainy".

fot. Bractwo Małych Stópek/facebook.com

Ojciec Józef Kucharczyk OCD już na początku inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę mówił o tym, że na okupowanych terenach toczą się tak naprawdę dwie ogromne wojny. Jedna to ta, którą możemy usłyszeć, z kulami. Ludzie są ranieni, krzyczą, umierają. Potrzebna jest strategia, by obronić swój kraj, stolicę, ale jednocześnie toczy się druga wielka wojna – wojna duchowa – mówił ojciec.

Fundacja Małych Stópek postanowiła odpowiedzieć na apel, przygotowując i wysyłając na Ukrainę tysiąc różańców. Jednak jak podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes fundacji to jeszcze nie wszystko.

„Nie poprzestajemy w »dozbrajaniu« Ukrainy”

Nie poprzestajemy w »dozbrajaniu« Ukrainy. Jutro widoczny na zdjęciu Jarosław zawiezie tam różańce, ale już szykujemy coś szczególnego, a mianowicie naszywki na mundur z Michałem Archaniołem. Będzie to haft na rzepy wielkości karty do gry. Oczywiście dołączymy do niej modlitwę do Michała Archanioła Leona XIII. Koszt jednej sztuki przy ilości 1000 to około 7 złotych, ale być może uzbieramy na więcej to i będzie taniej. Kto chce się dołożyć do takiej broni, może wysłać środki na konto Fundacji Małych Stópek – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk.

Reklama
Reklama

Fundacja Małych Stópek została powołana 5 kwietnia 2012 r. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną. Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.fundacjamalychstopek.pl.

pa, radiomaryja.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę