Nasze projekty

Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”. Na tegoroczne projekty potrzeba 717 tys. złotych

Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Dzięki akcji „Wyślij pączka do Afryki", odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne.

fot. Racool_studio/freepik.com

Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki niej, odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne.

W akcji prowadzonej przez fundację „Kapucyni i Misje” z Krakowa mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

Równowartość jednego pączka to na przykład koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty prowadzone przez kapucynów, które obejmują m.in. edukację, opiekę zdrowotną, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

Reklama

W tym roku kluczowym projektem akcji jest „Reanimacja Dziecięca”, prowadzony w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki przez br. Macieja Jabłońskiego. Wcześniej w tej placówce wiele dzieci umierało, ale dziś dzięki wsparciu ludzi z otwartymi sercami mamy setki uratowanych małych istnień ludzkich rocznie – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.

PRZECZYTAJ: Prezent na Dzień Babci i Dziadka. Jaki wybrać?

Na tegoroczne projekty potrzeba 717 tys. złotych

Dlatego właśnie tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” ma podtytuł „Razem ratujmy życie dzieci”. Głównym dniem akcji będzie Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać aż do Świąt Wielkanocnych. Więcej informacji na temat wpłat można znaleźć na stronie: paczek.kapucyni.pl.

Reklama

Na tegoroczne projekty prowadzone przez 9 misjonarzy kapucyńskich potrzeba 717 tys. zł. Na chwilę obecną udało się zebrać prawie 2% tej kwoty.

Zbliża się Wielki Post, a jednym z jego ważnych elementów jest jałmużna, która w naszej akcji przyjmuje konkretny cel. Dzięki odmówieniu sobie drobnej słodkości, kapucyńscy misjonarze będą mogli skutecznie realizować swoje cele. Już teraz dziękujemy za okazane serce – podsumowuje br. Steliga.

W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje aktualnie dziewięciu polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Zakonnicy dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę