Nasze projekty

Triduum Paschalne w Warszawie. Jak będzie wyglądać?

Przed nami najważniejsze dni w Kościele - Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej będą przewodniczyć liturgiom Triduum Paschalnego w Archikatedrze Warszawskiej.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek 6 kwietnia o godz. 10:00 w Archikatedrze Warszawskiej. Eucharystię wraz z metropolią warszawskim będą koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz księża archidiecezji warszawskiej.

Msza Krzyżma celebrowana w Wielki Czwartek w katedrach jest okazją do wyrażenia jedności biskupa i kapłanów. W czasie Eucharystii księża odnowią przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich.

Metropolita warszawski podczas Mszy Krzyżma poświęci również oleje chorych i krzyżmo, używano później przez cały roku przy udzielaniu sakramentów chrztu, namaszczenia chorych i święceń kapłańskich.

Reklama

Triduum Paschalne w Archikatedrze Warszawskiej

Triduum Paschalne rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej celebrowaną w Wielki Czwartek 6 kwietnia o godz. 18.00 w Archikatedrze Warszawskiej. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi bp Rafał Markowski.

W Wielki Piątek 7 kwietnia o godz. 17:00 w Archikatedrze Warszawskiej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, której będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki.

Ponadto, w Wielki Piątek o godz. 20:00 sprzed kościoła akademickiego św. Anny wyruszy Centralna Droga Krzyżowa pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Reklama

Wigilii Paschalnej rozpoczynającej obchody Zmartwychwstania Pańskiego będzie przewodniczył 8 kwietnia o godz. 20:00 w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi bp Michał Janocha. Na zakończenie liturgii odbędzie się procesja rezurekcyjna ulicami Starego Miasta.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W wielkanocny poranek 9 kwietnia o godz. 6:00 biskupi pomocniczy poprowadzą procesje rezurekcyjne oraz będą celebrować Msze święte w parafiach archidiecezji warszawskiej: bp Rafał Markowski w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, bp Piotr Jarecki w parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie, a bp Michał Janocha w parafii Świętej Trójcy w Błoniu. Ponadto, bp Tadeusz Pikus, również o godz. 6:00, będzie przewodniczył Mszy świętej w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.

O godz. 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej w Niedzielę Zmartwychwstania, podczas której wygłosi również homilię.

Reklama

kh, archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę