Nasze projekty

Top Hit – biblijna lista przebojów w wykonaniu krakowskich kleryków

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie zapraszają od 1 marca na Top Hit, czyli biblijną listę przebojów. Codzienny komentarz do Ewangelii dnia będzie dostępny od godziny 6:00 na platformie Spotify.

Klerycy z Wyższego Seminarium w Krakowie zachęcają, by Ewangelia stała sie centralnym punktem życia każdego człowieka. Polecenie dane uczniom przez Jezusa, aby szli na cały świat i głosili Dobrą Nowinę wszelkiemu stworzeniu jest ciągle aktualne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tysiące dźwięków zagłusza Boga i Jego Ewangelię. Długo zastanawialiśmy, co zrobić, aby Słowo Boże było jeszcze bardziej dostępne dla młodych i uznaliśmy, że warto dzielić się nim także na platformie Spotify. Mamy nadzieję, że dzięki tej platformie Słowo Boże będzie nabierało mocy w życiu słuchaczy i w Jego świetle będą podejmowane ważne, życiowe decyzje – powiedział kleryk Krzysztof Kawik.

Codziennie na platformie Spotify wszyscy zainteresowani będą mogli usłyszeć komentarze do Ewangelii dnia, przygotowany przez kleryków z różnych lat formacji. Podcastów będzie można słuchać wszędzie: jadąc samochodem, sprzątając mieszkanie, ucząc się, pracując czy spacerując. Dla tradycjonalistów rozważania będą także dostępne na seminaryjnym blogu – dodaje kleryk Jakub Polak . Autorzy rozważań mają nadzieję, że teksty inspirowane Słowem Boga pomogą dobrze rozpocząć dzień oraz znaleźć wiele inspiracji do osiągania nowych duchowych celów.

Klerycy liczą, że ten sposób przekazu Ewangelii stanie się skuteczny i zachęci do dzielenia się słowem, które wzajemnie uszczęśliwia, umacnia, daje nadzieję, ale też staje się źródłem osobistych pytań i refleksji nad swoją wiarą i powołaniem. Inicjatorzy projektu zachęcają do codziennego kontaktu z Ewangelią i promowania tego dzieła wśród ludzi młodych, którzy w świecie hałasu poszukują wartości, którymi chcieliby żyć.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Skrajne ubóstwo plagą po pandemii 

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę