Nasze projekty

Słotwina. W czasie Mszy zmarł proboszcz parafii

W kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie w diecezji bielsko-żywieckiej zmarł jej proboszcz ksiądz Mieczysław Grabowski. O jego śmierci poinformował bp Roman Pindel.

Ksiądz Mieczysław Grabowski zmarł w czasie sprawowania Eucharystii.

„Śp. Ks. Mieczysław zmarł podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego. Rozdał Komunię i wracając do tabernakulum stracił przytomność. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…” – napisał na Twitterze bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

„Szok straszny. Szok głównie dlatego, że ks. Mieczysław niecałe 3 godziny przed śmiercią wysłał do mnie maila z ogłoszeniami parafialnymi oraz intencjami. Co kilka dni takie maile wysyłał. Cieszył się wszystkim, co się działo w Parafii i chciał się tym dzielić na stronie parafialnej.

Reklama
Reklama

Nie jestem mieszkańcem Słotwiny. Jednak wiele razy bywałem u ks. Mieczysława na kawie i szanowałem go za to jak mu zależało. Na parafii, na uczniach w szkole, na świątyni. Wiele wspólnych godzin przegadanych. O tym co zrobił i o tym co planuje jeszcze zrobić.

Bardzo mi przykro. Trudno coś więcej teraz napisać. Odszedł od nas bardzo dobry człowiek” – napisał we wspomnieniu administrator strony parafialnej.

Modlitwa parafian przy trumnie

Uroczystości pogrzebowe księdza rozpoczną się w środę 21 października. Przy trumnie będzie się modlić rodzina, parafianie i przedstawiciele różnych grup. Mszy Świętej żałobnej będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bp Piotr Greger. Ksiądz Grabowski zostanie pochowany w czwartek.

Reklama

Tego samego dnia biskup poinformował też o śmierci ks. Edwarda Kobiesy, proboszcza parafii Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite