Śladami Prymasa Wyszyńskiego. Muzeum Mt 5,14 zaprasza na cykl wycieczek rowerowych

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Mt 5,14 zaprasza na „Koło puszczy. Muzealna jazda po Kampinosie”, czyli cykl 6 wycieczek rowerowych śladami prymasa Stefana Wyszyńskiego. Organizatorzy pragną połączyć wiedzę merytoryczną z aktywnym wypoczynkiem na rowerze. Puszcza Kampinoska jest do tego idealnym miejscem.

fot. zhivko/pexels.com

„Koło puszczy. Muzealna jazda po Kampinosie” to cykl 6 wycieczek rowerowych śladami prymasa Stefana Wyszyńskiego. Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaplanowało trasy, które będą wiodły przez malownicze rejony Puszczy Kampinoskiej. Organizatorzy pragną połączyć wiedzę merytoryczną z aktywnym wypoczynkiem na rowerze. Puszcza Kampinoska jest do tego idealnym miejscem.

Po pierwsze, w tutejszych miejscowościach i na szlakach leśnych znajduje się wiele mało znanych pamiątek związanych z życiem i działalnością Stefana Wyszyńskiego. Po drugie, aktywny wypoczynek, jest okazją do wspólnego spędzenia czasu z dala od miejskiego zgiełku. Po trzecie wreszcie – jest to wyśmienita okazja do poznania wyjątkowego parku narodowego usytuowanego u wrót stolicy. Partnerem i patronem przedsięwzięcia jest Zespół Sportowo-Rekreacyjny Gminy Leszno.

Terminy wycieczek:

16 lipca (sobota) godz. 11:00-16:00
17 lipca (niedziela) godz. 11:00-16:00
6 sierpnia (sobota) godz. 11:00-16:00
7 sierpnia (niedziela) godz. 11:00-16:00
27 sierpnia (sobota) godz. 11:00-16:00
28 sierpnia (niedziela) godz. 11:00-16:00

Reklama
Reklama

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy tylko dla osób pełnoletnich uruchamiane pod linkiem >>>TUTAJ>>> dostępne na 2 tygodnie przed danym wydarzeniem.

Pierwsza wycieczka: Koło puszczy – muzealna jazda po Kampinosie. Szlakiem miejsc pamięci narodowej, 16 lipca g. 11.00-16.00

Podczas pierwszej wycieczki przejechane zostanie ok. 27 km, po miejscach związanych z historią polskich powstań narodowych oraz ważnych wydarzeń z okresu II Wojny Światowej.

Trasa: Truskaw-Zaborów Leśny-Wiersze-Palmiry-Pociecha-Truskaw
Zbiórka: ulica Czesława Skibińskiego, 05-080 Truskaw, Polska Pętla autobusowa SKIBIŃSKIEGO 01

Reklama
Reklama

Druga wycieczka: „Śladmi XVIII w. osadnictwa olęderskiego”. 17 lipca g. 11.00 – 17.00

Tym razem w planach jest przejechanie ok. 53 km przez malownicze tereny tzw. Powiśla Kampinoskiego. Zobaczyć będzie tam można ślady XVIII w. osadnictwa olęderskiego.

Trasa: Kampinos-Górki-Zamość-Wilków Polski-Dolina Wisły-Secymin-Gorzewnica-Cisowe-Kampinos
Zbiórka: Pętla autobusowa KAMPINOS 01


pa, materiały prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę