Nasze projekty

Już w grudniu Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. „Setki małżeństw doświadcza bólu”

Już 17 grudnia odbędzie się III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Stowarzyszenie Abraham i Sara wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin archidiecezji krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w obchody.

fot. freepik

Centralne wydarzenie III Dnia Modlitw o Dar Potomstwa „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc” zaplanowano w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. 

Niepłodność to ogromny problem; stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane.

ZOBACZ: „Niewiastę dzielną któż znajdzie?” Jaki jest biblijny model żony i matki?

Reklama

„Statystycznie co szósty związek doświadcza problemów z płodnością”

W czasie wieloletniej działalności Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz wyrosłego z tej wspólnoty Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Takich małżeństw jest bardzo dużo – statystycznie co szósty związek doświadcza problemów z płodnością. To spora grupa stosunkowo młodych ludzi, o które – jako Kościół – powinniśmy się zatroszczyć – podkreślają organizatorzy.

Stowarzyszenie wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”.

Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że prosi o owoce ich miłości, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską – zaznaczają organizatorzy.

Reklama

PRZECZYTAJ: Zaskoczona? Przerażona? Szczęśliwa? Jak wyglądało Zwiastowanie? Niezwykły wernisaż współczesnych malarzy

Co znajdzie się w programie wydarzeń?

Stowarzyszenie proponuje zorganizowanie w niedzielę 17 grudnia obchodów tego Dnia w każdej parafii i modlitwę w tej intencji chociaż na jednej Mszy świętej.

Aby ułatwić organizację wydarzenia Stowarzyszenie przygotowało do użytku księży cały komplet materiałów promocyjnych i materiały do poprowadzenia Mszy św. – są do pobrania ze strony AbrahamiSara.pl.

Reklama

Centralne wydarzenie Dnia Modlitw odbędzie się w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się: o 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego (w górnym kościele), 13.45 – krótka konferencja „Jak mur zmienić w most”. O specyficznych trudnościach w przeżywaniu niepłodności oraz o drodze dojrzewania psychicznego i duchowego opowie Magdalena Foss-Kita, socjolożka, psychoterapeutka, mężatka, członek wspólnoty Chemin Neuf.

materiały prasowe

Pierwszy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa odbył się 5 grudnia 2021, a drugi 11 grudnia 2022. W oba dni w ramach uroczystości centralnych w archidiecezji krakowskiej, w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce Msza św. oraz tematyczna konferencja.

Stow. Abraham i Sara/KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę