Nasze projekty

Seminarium duchowne w Krakowie czeka na kandydatów. Jego absolwentem był Karol Wojtyła

Seminarium duchowne w Krakowie będzie prowadzić drugą turę rekrutacji we wrześniu. "Dziś trudno podjąć odpowiedzialną decyzję, ale zawsze warto iść za głosem, który wzywa, by stanąć wobec pewnej rzeczywistości" mówi ks. Michał Kania, nowy rektor seminarium.

fot. Luis Angel Espinosa/Cathopic

Tradycyjnie we wrześniu organizowany jest drugi termin rekrutacji do seminarium duchownego. Zainteresowani mężczyźni mają czas do 8 września na złożenie dokumentów i odbycie rozmowy rekrutacyjnej z przełożonymi. 12 września zaplanowano egzaminy wstępne.

Dziś trudno podjąć odpowiedzialną decyzję, ale zawsze warto iść za głosem, który wzywa, by stanąć wobec pewnej rzeczywistości. Warto rozważyć. Zachęcam młodych, by nie zagłuszali głosu Pana Boga – mówi ks. Kania, nowy rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Kapłan to przede wszystkim sługa Chrystusa, czyli również ten, który jest oddany drugiemu człowiekowi i powołany do sprawowania sakramentów. Dzisiejsze społeczeństwo stawia duże wymagania, którym nie jest łatwo sprostać. Mimo wszystko warto wychodzić w stronę bliźniego i świadectwem życia pokazywać piękną relacje z Panem Bogiem – zaznacza ks. Kania.

Reklama

Tu formował się św. Jan Paweł II

W Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do kapłaństwa przygotowują się klerycy z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej. Absolwentem krakowskiego seminarium był Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.

W nowym roku formacyjnym chcemy skupić się na modlitwie, podczas której będziemy przyglądać się powołaniu. To pierwszy filar naszej przyszłorocznej pracy. Drugim jest duszpasterstwo i odpowiedź na pytanie, na ile odnajdujemy się w tym, by właśnie w duszpasterstwie wychodzić do drugiego człowieka – dodaje.

Szczegóły dotyczące terminów, warunków przyjęć i wymaganych dokumentów znajdują się >>>na stronie internetowej krakowskiego WSD.

Reklama

kh, diecezja.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę