Nasze projekty

Sanepid chce wyjaśnień ws. urodzin Radia Maryja

Bydgoski sanepid chce wyjaśnień w sprawie 29. urodzin Radia Maryja, które odbyły się w sobotę 5 grudnia - poinformowało radio RMF FM.

Inspektor Sanitarny zwróci się do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz do organizatorów z prośbą o przekazanie szczegółowych informacji – powiedział RMF FM rzecznik wojewódzkiego sanepidu w Bydgoszczy.

W sobotę w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyły się uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Uczestniczyli w nich nie tylko kapłani i biskupi, ale także politycy.

Na ceremonii nie przestrzegano obostrzeń, nie noszono maseczek, nie było też wymaganych odstępów.

Reklama
Reklama

Kontrowersyjne słowa o. Rydzyka

Prymas Polski Wojciech Polak chce interwencji prowincjała redemptorystów w sprawie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka.

Przypomnijmy, że w sobotę w czasie obchodów 29. Rocznicy założenia Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk bronił bp Edwarda Janiaka. Dostałem dzisiaj wiadomość od księdza biskupa Edwarda Janiaka, to jest współczesny męczennik mediów – stwierdził. Media to zrobiły i nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś będą warczeć, filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą. A nie, że mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem, wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy i myślę, że w kościele powinniśmy się nie bać i upominać o sprawiedliwość – powiedział.

Reklama
Reklama

To, że ksiądz zgrzeszył, to zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja i Pan Jezus przyszedł podnosić nas wszystkich, ale ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne co się dzieje. I tych biskupów, nie patrzą na nic, ksiądz biskup Janiak na raka choruje i ma walczyć z tym wszystkim? To go szybciej rak zje. (…) Ilu biskupów już zabili w Polsce, w świecie? – zaznaczył.

SPRAWDŹ: Prymas Polski chce interwencji prowincjała redemptorystów po słowach o. Rydzyka

ag/RMF FM/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite